Geri Dön
GündemŞehit teğmenin hayatı kitap oldu

Şehit teğmenin hayatı kitap oldu

Bundan iki yıl önce Şırnak’ta teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 24 yaşındaki Teğmen İbrahim Tanrıverdi’nin hayatı ailesi tarafından kaleme alındı

Şehit teğmenin hayatı kitap oldu

Annesi Gafure Tanrıverdi, abisi Cengiz, babası ile kardeşleri tarafından yazılan Aygan Yayınları’ndan çıkacak ‘Cennetteki Yıldızımız’ adlı kitap, 4 kardeşi olan Malatyalı İbrahim Tanrıverdi’nin hayat hikayesini, 2015’teki ve ailenin yaşadıklarını anlatıyor. İmkansızlıkları aşarak Harbiye’ye giren, mezun olur olmaz Güneydoğu’ya giden Teğmen İbrahim Tanrıverdi, “Bu vatan korka korka değil, dualarla korunacak” diyerek Cizre’de göreve başladı.

‘Ağlama, dik dur’

Bir yıl önce silah arkadaşı Emre As’ı uğurlamak için Tokat’taki cenazesine giden İbrahim Tanrıverdi, “Emre gitti, bıraktı bizi” diyerek ağlayan bir arkadaşlarına şöyle konuştu: “Gitsin, biz şehit olacağımızı bildiğimiz halde girmedik mi bu yola ha? Öğretmediler mi bize bu mertebeyi? Sakın ağlama! Dik dur! Yakışmaz! Şimdi bize yakışan sadece onun intikamını almaktır.” Çok değil bundan tam bir yıl sonra da teğmen Tanrıverdi, 30 Temmuz 2015’te Gabar dağlarında teröristlerle girdiği çatışmada iki silah arkadaşıyla birlikte şehit oldu. Kitabı yazan anne Gafure Tanrıverdi son telefon görüşmesini şöyle anlattı: “İbrahim’in sesini son kez böyle duydum… Bilseydim kapatır mıydım telefonu? Gidip alırdım onu oradan.”