Geri Dön
GündemPara parayı çekti!

Para parayı çekti!

21,7 milyonluk ikramiyenin sahibi kayserili işadamı çıktı

Para parayı çekti!

Süper Loto’da 21,7 milyon lira kazanan ‘gerçek talihli’ dün ortaya çıktı. Kayserili, 55 yaşlarında olan işadamı talihli parasını aldı. Daha önce kendisine ikramiye çıktığını iddia edip kuponunun cebinde yıkandığını iddia eden yoksul ise büyük hüsran yaşadı.

Milli Piyango’nun 266. haftaya ait Süper Loto çekilişinde 21 milyon 763 bin 311 lira tutarındaki büyük ikramiyeyi kazanan talihli ikramiyesini aldı. Kayserili ve 55 yaşlarında bir işadamı olan talihlinin, yaklaşık 10 yıldır hep aynı numaraları oynadığı, kazandığını da 3 gün önce fark ettiği belirtildi. Milli Piyango Genel Müdürü Recep Biçer, 21 Kasım 2012 tarihinde yapılan 266. haftaya ait Süper Loto çekilişinde büyük ikramiyeyi kazanan talihlinin önceki akşam gelerek biletini ibraz ettiğini, dün itibariyle de hesabına parasının geçtiğini söyledi. Son dönemde basın-yayın organlarında Süper Loto talihlisinin kuponunun yıkandığı, katlandığı yönünde haberlerin çıktığını hatırlatan Biçer, kupon ibraz edilmeden ve bazı parametreleri incelemeden idare olarak herhangi bir açıklama yapmalarının mümkün olmadığını kaydetti.

Para parayı çekti


SAHTE TALİHLİLER: Biçer, şöyle konuştu: ”Öncelikle bir biletin ya da kuponun fiziki kontrolü yapılıyor. Gerçekten sağlıklı mıdır, bizim sistemde üretilmiş midir? Biletin üzerinde bulunan çekiliş tarihleri, şanslı numaralar, oynanan bayinin numarası, biletin oynandığı gün ve saat kontrol ediliyor. Ayrıca biletin arka yüzünde bulunan güvenlik seri numarası, karekod kontrol ediliyor. Bir bilette veya kuponda en az 10 kontrol noktası var. Bu kontrolleri yapmadan bizim ikramiye ödememiz mümkün değil.” Söz konusu ikramiye ilgili kendilerine birkaç müracaat bulunduğunu da belirten Biçer, ”İstanbul’dan gelen bir vatandaşımızın oynadığı 6 kolonun her birinde bir numara var, (ben kazandım) diye geldi. Bir de bizim ikramiye çıktılarımızı kendi oynadığı kuponlarla karıştırıp (büyük ikramiyeyi ben kazandım) diye gelen arkadaşlarımız var” diye konuştu.
Para parayı çekti

İŞADAMI ÇIKTI: Talihliye ilişkin bilgi veren Vakıfbank Ankara Kurumsal Şube Başkanı Atilla Zeybek, Kayserili, İstanbul’da yaşayan talihlinin 55 yaşlarında, evli, 2 çocuk sahibi olduğunu söyledi. Orta ölçekli bir firma sahibi talihlinin normalde şans oyunları oynayan biri olmadığını kaydeden Zeybek, şu bilgileri verdi: ”Fakat iş seyahatlerinde gittiği yerlerde mutlaka bir piyango bileti alıyor ve sayısal oyun oynuyormuş. Süper Loto’da da en çok çıkan numaraların istatistiğini almış, gittiği yerlerde hep o numaraları oynarmış. Son 10 yıldır gittiği her seyahatte aynı numaraları oynadığını söyledi. Şans oyunlarına çok düşkün olmadığı için de 3-4 çekiliş biriktirip kuponlarına öyle bakarmış. Kazandığını 3 gün önce fark etmiş. Kuponunun kazandığı görünce son dönemde basında çıkan haberler nedeniyle çelişkiye düşmüş, bir şaşkınlık yaşamış.”

Kimliğini gizleyen Kayserili işadamı büyük merak konusu oldu. Dün sosyal medyada çok sayıda isim öne sürüldü.

‘TALİHSİZ TALİHLİ’YE HÜSRAN KALDI!

Süper Loto’dan çıkan 21,7 milyonluk ikramiyenin ‘ilk sahibi’ İzmir’den çıkmıştı. İkramiyenin kendisine çıktığını iddia eden vatandaş, makinada yıkandığı için kupondaki rakamların silindiğini iddia etmişti. Milli Piyango, barkodu silinmiş kupona ikramiye verilemeyeceğini açıklayınca avukatı Şakir Balcı, dava açacaklarını söyledi ancak, bu kez dava açılabilmesi için ödenmesi gereken 324 bin liralık harç parası sorunu çıktı.

Para parayı çekti


Neyseki dün gerçek talihli ortaya çıktı ve birkaç gündür zengin olma hayali kuran vatandaşa bir tek hüsran kaldı. Avukat Şakir Balcı, “Olaya başından beri biz de temkinli yaklaşmıştık” dedi. Avukat ve ‘talihsiz talihli’ye nitelikli dolandırıcılıktan dava açılabileceği belirtildi.