Geri Dön
GündemMilyarlık bebek savaşı kızıştı!

Milyarlık bebek savaşı kızıştı!

KKTC’ye kaçak giren taşıyıcı anne ve bebek için sınır dışı kararı çıktı. Baba çocuk için özel uçak yolladı. Ancak anne pasaportları sahte diyerek KKTC’den çıkmalarını engelledi.

Milyarlık bebek savaşı kızıştı!

Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye askeri yasak bölgeyi ihlal ederek taşıyıcı annesi olduğu 17 aylık bebekle kaçak girmeye çalışan Svetlana Bezpyataya (40) ile yardım eden 4 Rum vatandaşı askeri mahkemede yargılandı. Mahkeme sanıkları sınır ihlalinden dolayı 7’şer bin lira para cezası verdi. Ukrayna vatandaşı olan Svetlana Bezpyataya ile 17 aylık Sofiya Mirimskaya’nın sınır dışı edilmesine karar verildi. Duruşmanın ardından polise başvuran Olga Mirimskaya’nın (52) iki oğlundan biri adaya geldi. Üvey abi, annesi Olga Mirimskaya’dan aldığı talimatla Svetlana Bezpyataya hakkında ‘kardeşini kaçırdığı’ ve ‘Svetlana ile bebeğe sahte Ukrayna pasaportu düzenlediği’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Babanın uçağı bekliyor

Bu arada Amerikan vatandaşlığı da olan ve bir süredir ABD’de bulunduğu öğrenilen baba Nikolay Smirnnov (30) Svetlana Bezpyataya ile minik Sofiya’yı özel uçakla adadan aldırmaya çalıştı. VATAN’ın ulaştığı taşıyıcı anne Svetlana Bezpyataya’nın avukatı Ünver Bedevi şu bilgileri verdi: Mahkemeden gelen sınır dışı kararının ardından Bakanlar Kurulu’ndan Svetlana ve bebek için ihraç emri çıktı. Biz, ‘hemen ihraç edilsin, uçağımız hazır’ dedik. Ancak polis, Olga Mirimskaya’nın yönlendirmesiyle yapılan sahte pasaport ihbarı nedeniyle tekrar mahkemeye sevk etti. Mahkeme 3 gün tutukluluk kararı verdi. Pazartesi pasaportların akıbetine göre Svetlana ve Sofiya bebeğin geldikleri ülke olan Güney Kıbrıs ya da kendi ülkesi Ukrayna’ya gönderilmelerini bekliyoruz.

Milyarlık bebek savaşı kızıştı

Tom Hanks’le arkadaş

Hollywood ve Rus yapımı filmlere yapımcılık da yapan Mirimskaya, son olarak Oscarlı yıldız Tom Hanks’in başrolünü oynadığı ‘A Hologram for the King’ (Kral için bir hologram) adlı filmin yapımcıları arasında yer aldı. Mirimskaya, filmin galasında arkadaşı olan Tom Hanks’le birlikte boy göstermişti.