Geri Dön
GündemIŞİD ateş açtı! 1 şehit ve yaralılar var

IŞİD ateş açtı! 1 şehit ve yaralılar var

Kilis'in Elbeyli ilçesinin karşısında Suriye'nin Çobanbey beldesinden Türk askerlerine ateş açıldı. 1 astsubay şehit oldu, 2 asker yaralandı.

IŞİD ateş açtı! 1 şehit ve yaralılar var

Kilis'in Elbeyli İlçesi Suriye sınırında görev yapan askerlere IŞİD kontrolündeki bölgeden ateş açıldı. 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.

Olay bugün 16.00 sıralarında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bir süredir yığınak yaptığı sınır hattında meydana geldi. IŞİD'in kontrolündeki Suriye topraklarından askerlere bir anda ateş açıldı. Bunun üzerine askerler de anında karşılık verince çatışma çıktı.

Yaralı askerler Kilis Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedaviye alındı. Olay üzerine sınırda güvenlik önlemleri artırıldı.

Şehit astsubayın Yalçın Nane, yaralı askerlerin isimlerinin ise Fatih Kurt ve Necef Çakmaktepe olduğu öğrenildi.

BİR IŞİD MİLİTANI ÖLDÜRÜLDÜ

Bu arada güvenlik güçleri, olay sonrası sınırın karşısındaki hedefleri ateş altına aldı. Bu sırada bir IŞİD militanının öldüğü belirtildi. Çatışmanın devam ettiği bölgeye, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Cemalattin Doğan da gitti.

Bugünün erken saatlerinde Kilis Valiliği, Suriye sınırındaki 2 bölgenin, 5 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildiğini duyurmuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler