Geri Dön

Erken seçim tarihi! 2023 seçimleri hangi ayda, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ne zaman?

Cumhurbaşkanlığı seçim tarihi vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa gereği 18 Haziran 2023 olarak belirlenen genel seçim tarihi için 'Mayıs ayı içerisinde bu işi bitirelim' ifadelerini kullanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı açıklamada seçim tarihine ilişkin mesajlar verdi. 2023 seçimleri hangi ayda, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ne zaman? İşte erken seçim tarihi detayları…

Erken seçim tarihi! 2023 seçimleri hangi ayda, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ne zaman?

Erken seçim tarihi gündem oldu. 2023 Cumhurbaşkanlığı seçim tarihine ilişkin tartışmaları devam ediyor. 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen genel seçim bu yıl yeniden yapılacak. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim açıklamasının ardından yeni açıklama da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'ndan seçim tarihine ilişkin açıklamalarda bulundu. Peki, seçimler ne zaman, erken seçim olacak mı? 2023 Türkiye Genel Seçim tarihi belli mi?

2023 seçimleri hangi ayda, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ne zaman?

Cumhurbaşkanı seçim tarihine ilişkin olarak, "Biz de 'Artık hiçbir şey eskisi olmayacak' diyerek hükümete gelmiştik. Şimdi de 'Söz de karar da gelecek de milletindir' diyerek milletin desteğine talibiz. Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün altılı masaya yanıtını verecek. Vesayet heveslilerine rağmen Türkiye Yüzyılı'nı başlatacağız" dedi.

Erdoğan "CHP'nin kodlarında bu faşizm var. Diğerlerine noluyor? Bunlar da her hafta bir yenisini sergiledikleri krizleriyle milletimize bir çeşit siyasi dejavu yaşatıyor Menderes 14 Mayıs 1950'de yeter söz milletin dedi." ifadelerini kullandı.

“2002 seçimlerine siyasete yeni bir ses getirerek adım atmıştık”

Bu seçimi farklı kılan nedir? 2002 seçimlerine siyasete yeni bir ses getirerek adım atmıştık. 2007 seçimlerine vesayetin ahlak dışı oyunlarıyla uğraşarak girmiştik. 2011 seçimlerine 2023 hedefleri sözü vererek girmiştik. 2015 seçimlerini FETÖ, PKK, DEAŞ saldırıları altında yaşamıştık. 2018 seçimlerini yeni yönetim sisteminin getirdiği tereddütleri göğüsleyerek geçirmiştik. 2023 seçimlerini ise dünyadaki krizlerin etkileriyle mücadele ederek girdik. Ucube ittifakın hezeyanlarıyla uğraşarak, milletimize verdiğimiz sözleri yetiştirmenin telaşını yaşayarak, 20 yılda kurduğumuz demokrasi ve kalkınma üzerine Türkiye Yüzyılı'nı inşası için hazırlanıyoruz.

Türkiye öyle bir yol ayrımında ki böyle fırsatlar asırda bir gelir. Krizler dünyada köklü değişikliklerin başlamasına yol açtı. Türkiye sahip olduğu güçlü eser ve hizmet altyapısı sayesinde küresel sarsıntıları dayanak haline dönüştürebiliyor.