Gazete Vatan Logo

Ergenekon'dan Emel de çıktı!

Damadı Doğu'da askerlik yapmasın diye Paşa'yı aramış...

İddianamede örgütün sanatçıları da, hayatları ve etnik kimlikleri konusunda fişlediği belirtiliyor. Emel Müftüoğlu ise Küçük'ten yardım istemiş..

İddianamede bazı sanatçıların özel hayatları, etnik kimlikleri ve ideolojik düşünceleri ile ilgili fişleme yapıldığı ileri sürüldü. İddianamenin 'İş takibine ilişkin görüşmeler' başlığı altında 882'nci ve 883'üncü sayfalarında şarkıcı Emel Müftüoğlu'nun kızının askere gidecek sözlüsü Serdar Taç için Veli Küçük'ten yardım istemesi de yer aldı. İkili arasında 4 Aralık 2007 tarihinde üç ayrı konuşma gerçekleşti. Konuşmanın dökümleri şöyle:

DAMAT DOĞU'DA ASKERLİK YAPMASIN
Veli Küçük: "Emelciğim sen hiç o kadar şey yapmana gerek yok. Çocuğun ismini ver bana. Ne istiyor, telefonu ver ben bir arayayım."
Emel Müftüoğlu: "Ben ne istiyorum biliyor musunuz paşam buralara bir yere aldırabilir miyiz? Mersin nüfuslu. Kısa devre mi olacak diye bir sınava girdi. İmtihana girdi pazartesi günü, sonucu belli olacak ve dağıtılacaklar"
Veli Küçük: "Onu bana daha önce bir şey yapsalardı ya. Neyse kısa devre olur inşallah Emelcim, sonra sınıfı belli olacak şeyi belli olacak."
Emel Müftüoğlu: "Evet adı Serdar Taç. Paşam, kızımın sözlüsü. Mersinli. Çocuk askerliğe müracaat etti. Şimdi sınava girdi."

KÜÇÜK ARAMIŞ
Bu görüşmenin ardından Veli Küçük'ün 12 Aralık 2007 tarihinde sonuçları öğrenmek için aradığı Müftüoğlu'nun kızının sözlüsü Taç'ın "Burdur'a çıktım paşam. Oraya gidiyorum. Bugün teslim olacağım. Kısa dönem" dediği yer alıyor. Küçük'ün ise Taç'a, "Sen Burdur'a gittiğinde taburunu, bölüğünü bir de komutanların ismini falan bana mutlaka bildir ya da Emel şeye bildir de o bana bildirir" şeklinde yanıt verdiği de iddianamede yer aldı.

EVET! SERDAR'A TORPİL İSTEDİM
Konuyla ilgili sorularımızı yanıtlayan Emel Müftüoğlu, "Evet kendisini aradım ve Serdar'ın İstanbul'da askerlik yapmasını ayarlamasını istedim. Bir kez telefonda konuştuk. Ondan sonra kendisini bir daha bulamadım. Telefonları hep kapalıydı" dedi. Seda Sayan ise, "Ben bir sanatçıyım herkesle konuşabilirim. Samimiyetliğim olabilir. Kiminle görüştüğümün, kiminle görüşmediğimin hesabını veremem. Telefonlarım dinlendiyse de daha güzel. Herkes ne konuştuğumuzu biliyordur" dedi. Ajda Pekkan ise şunları söyledi: "Veli Küçük'ü isim olarak tanıyorum. Hiç tanışmadım. Tanışsam muhakkak hatırlardım. Şu anda adını gazetelerde okuyorum."

SEZEN AKSU DA VAR

Sanatçılar arasında Nükhet Duru, Nuri Sesigüzel, 'Veli Paşa ile samimidir' notu düşülen İbrahim Tatlıses, 'Drej Ali ile tanışık' diye belirtilen Seda Sayan'ın yanı sıra Ajda Pekkan, Sibel Can, Gülben Ergen, Sezen Aksu, Emel Sayın, Ayman Artun, Lüks Nermin, Terzi Mualla, Kenan Kalav, Turgut Demirağ, Leyla Sayar, Rüçhan Çamay gibi birçok kişinin fişlendiği belirlendi. (SABAH)

Haberin Devamı