Geri Dön
GündemAÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? (26-27 Mayıs)

AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? (26-27 Mayıs)

AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorusunun yanıtı merak ediliyor ve gündemde sıkça araştırılıyor. 26-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen AÖF sınavı için resmi açıklama yapılması bekleniyor. İşte AÖF sonuçlarına dair bilgiler...

AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? (26-27 Mayıs)

26-27 Mayıs tarihlerinde yapılan AÖF sınavının sonuçları merakla bekleniyor. Milyonlarca öğrencinin katıldığı AÖF sınavı ile ilgili önemli pek çok bilgiyi haberimizde derledik. İşte tüm detaylar...

SINAV SORULARI VE CEVAPLARI NASIL SORGULANIR?
Öğrenciler, ilgili dönem veya geçmiş dönemlere ait sınavların soru ve cevaplarına ekampus.anadolu.edu.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak ulaşabilirler.

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren on beş günlük süre içerisinde ilan ediliyor. 26-27 Mayıs'ta yapılan sınavların sonuçlarının bu hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

AÖF sınav sonuçları AÖF resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek olup öğrencilere sonuç belgesi postalanmayacaktır. Sınav sonuçlarını kontrol etmek isteyen adaylar "https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim" adresinden öğrenci girişi yaparak sistemde sorgulama yapabiliyorlar.

ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Final sınavlarının ardından yapılacak olan 3 ders sınavı 21 Temmuz'da yapılacak.

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZLAR HAKKINDA

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.