Geri Dön

Amasya'da yolcu otobüsü devrildi! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Amasya'da 2 kişinin öldüğü, 28 kişinin de yaralandığı otobüs kazasının detayları ortaya çıkmaya başladı. Otobüsün muavininin yağış nedeniyle kayganlaşan yolda şoförü “Yavaş git” diye uyardığı iddia edildi.

Amasya'da yolcu otobüsü devrildi! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Amasya'da yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda sürücüsünün kontrolünden çıkan yolcu otobüsünün devrildiği kazada ölen iki kişinin yolcular Ebru Özbilen Demirtaş (30) ile İbrahim Akçay (69) olduğu belirlendi. Kazada, yaralı sayısı ise 28’e yükseldi.

VALİ MASATLI: KAPTAN YOL KONTROLÜNÜ KAYBEDİYOR

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören yaralıları ziyaret etti, yetkililerden bilgi aldı. Vali Masatlı, “Trafik kazasının ana sebebi, yolların kaygan olması, yağış ve bu arada 2 şeritli olan yolda kaptanın normal yol kontrolünü kaybetmesinden dolayı otobüs devriliyor. Maalesef 2 ölümüz var. Yaşamını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet diliyoruz, 28 yaralımız var. Şu an itibarıyla sağlık birimlerimizin tamamı konuyla ilgili çalışıyorlar. İnşallah yaralılarımızı sağlığına kavuşturup taburcu edeceğiz. Dileriz bu ve buna benzer kazalar da olmaz” dedi.

Amasyada yolcu otobüsü devrildi Çok sayıda ölü ve yaralı var

MUAVİN, ŞOFÖRÜ ‘YAVAŞ GİT’ DİYE UYARMIŞ

Vali Masatlı ile görüşen bir yaralı yolcunun yakını, “Oğlum telefon etti, ‘anne kaza yaptık’ dedi. Kaza haberini aldım, Tokat’tan geldim. Oğlum bana muavinin, şoförü ‘yavaş git’ diye uyardığını söyledi ama şoför ise ‘acelem var’ demiş” ifadelerini kullandı.

Amasyada yolcu otobüsü devrildi Çok sayıda ölü ve yaralı var

Edinilen bilgiye göre, İzmir'den Tokat yönüne giden Hakkı Tayfur yönetimindeki 60 BD 831 plakalı yolcu otobüsünün Amasya Gökhöyük kavşağında devrildiği kaza sonrası hastaneye kaldırılan yaralıları ziyaret eden Amasya Valisi Mustafa Masatlı ile görüşen bir yaralı yolcunun yakını, "Oğlum telefon etti, 'anne kaza yaptık' dedi. Kaza haberini aldım, Tokat'tan geldim. Oğlum bana muavinin, şoförü 'yavaş git' diye uyardığını söyledi. Ama şoför ise 'acelem var' demiş" ifadelerini kullandı.

Amasyada yolcu otobüsü devrildi Çok sayıda ölü ve yaralı var

Yaralıların durumu hakkında bilgi alan Vali Masatlı, "Trafik kazasının ana sebebi, yolların kaygan olması, yağış ve bu arada 2 şeritli olan yolda kaptanın normal yol kontrolünü kaybetmesinden dolayı otobüs devriliyor. Maalesef 2 ölümüz, 28 yaralımız var. Yaşamını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet diliyoruz. Şu an itibarıyla sağlık birimlerimizin tamamı konuyla ilgili çalışıyorlar. İnşallah yaralılarımızı sağlığına kavuşturup taburcu edeceğiz. Dileriz bu ve buna benzer kazalar da olmaz" diye konuştu.