Geri Dön
EkonomiYerli otomobil TOGG’un fiyatı belli oldu mu? CEO’dan fiyatla ile ilgili yeni açıklama geldi!

Yerli otomobil TOGG’un fiyatı belli oldu mu? CEO’dan fiyatla ile ilgili yeni açıklama geldi!

Yerli otomobil için fiyat açıklaması! Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’un (TOGG) üreteceği yerli otomobilin fiyatı uzun süredir kamoyunun gündemindeydi. TOGG'un CEO'su Gürcan Karakaş yerli otomobilin fiyatına ilişkin yeni bir açıklamada bulundu. Peki, Yerli otomobil TOGG’un fiyatı belli oldu mu? Yerli otomobilin fiyatı ne zaman açıklanacak? İşte TOGG ile ilgili merak edilenler…

Yerli otomobil TOGG’un fiyatı belli oldu mu? CEO’dan fiyatla ile ilgili yeni açıklama geldi!

TOGG’un fiyatı ile ilgili önemli gelişme! TOGG’un Ceo’su açıkladı! Tarih belli oldu. Kamuoyunda uzun süredir konuşulan yerli ototmobil TOGG’un fiyatıyla ile ilgili, CEO Gürcan Karakaş açıklamalarda bulundu. Karakaş, C-SUV modelinin kendi sınıfında, Türkiye'de satılan mevcut araçlarla rekabet edecek bir fiyatla piyasaya çıkacağını açıkladı. Peki, Yerli otomobil TOGG’un fiyatı belli oldu mu? Yerli otomobilin fiyatı ne zaman açıklanacak? İşte TOGG ile ilgili merak edilenler…

Türkiye'nin Otomobili ile ilgili en çok merak edilenlerin başında fiyatı geliyor. Otomobilin 30 dakikanın altında hızlı şarj ile yüzde 80 doluluğa ulaşacağının altını çizen TOGG'un CEO'su Gürcan Karakaş, gelinen son noktayı Dünya Gazetesi'ne anlattı.

YERLİ OTOMOBİLİN FİYATI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Karataş, yerli otomobille ilgili en çok merak edilen sorunun cevabını da verdi. Fiyatlandırmanın 2022'nin sonu 2023'ün başında belli olacağını söyledi.

C-SUV modelinin kendi sınıfında, Türkiye'de satılan mevcut araçlarla rekabet edecek bir fiyatla piyasaya çıkacağını açıkladı.

YERLİ OTOMOBİLİN ŞARJ SÜRESİ DE REKABETÇİ OLACAK!

TOGG, 30 dakikada yüzde 80 oranında şarj edilecek. Peki, şarj alt yapısı, elektrikli araç kullanımını destekleyecek mi? Karataş, buna "Şarj konusu korku olmaktan çıkacak" diyerek yanıt verdi.

Nüfusun ve trafiğin yoğun olduğu her 25 kilometrekarede bir şarj ünitesi kurmayı planladıklarını söyledi.

ÇİP KRİZİ TOGG'U ETKİLER Mİ?

Otomobil sektörünü derinden etkileyen tedarik ve çip krizine de değinen TOGG'un CEO'su "Doğru planlama ile yaptığımız rezervasyonlar sayesinde etkilenmeyeceğiz" dedi.

Karataş, elektrikli araç üretimindeki yeni tehlikenin batarya krizi olduğuna dikkat çekti, "Enerjide dışa bağımlılığı kendi bataryamızı üreterek sona erdireceğiz" dedi.

TOGG NE ZAMAN ÇIKACAK?

İlk elektrikli SUV aracın 2022 yılı sonunda üretim bandından indirilmesi planlanıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler