Geri Dön

TOKİ konut başvurusu bitti mi, son başvuru günü ne zaman? Bankadan TOKİ başvurusu ve bankaya başvuru ücreti!

İlk Evim İlk İş Yerim Projesi'nde konut başvurusu için yapılan aramalar devam ediyor. 7,5 milyonun üzerinde kişinin başvurduğu projeye vatandaşlar Ziraat Bankası ve Halk Bank'tan başvurulabiliyor. E - Devlet başvuruları 28 Ekim'de tamamlandı. Peki, TOKİ konut başvurusu bitti mi? Bankadan TOKİ başvurusu nasıl yapılır, TOKİ  bankaya başvuru ücreti ne kadar, nasıl yatırılır?

TOKİ konut başvurusu bitti mi, son başvuru günü ne zaman? Bankadan TOKİ başvurusu ve bankaya başvuru ücreti!

Bankadan TOKİ başvurusu nasıl yapılır, bitti mi? Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin E - Devlet başvuruları 28 Ekim'de tamamlandı. Bugüne kadar projeye 7,5 milyonun üzerinde kişi başvurdu. Vatandaşlar TOKİ sosyal konu projesinde 20 yıla varan vadelerle ev sahibi olacak.

TOKİ konut başvurusu bitti mi?

Bankalar aracılığıyla yapılacak başvurular, 14 Eylül-31 Ekim 2022 tarihleri arasında kabul edilecek. e-Devlet başvuruları ise 28 Ekim’de sona erdi.

Bankadan TOKİ başvurusu nasıl yapılır?

Başvuruların kabul edileceği yer: Projesine göre T. C. Ziraat Bankası A.Ş./T. Halk Bankası A.Ş.'nin Proje ilindeki yetkili şubeleri (Projelerin Bankası ekli listede belirtilmiştir.) 

Başvuru sahipleri;
• Nüfus Cüzdanı ile birlikte; Projenin bulunduğu ildeki yetkili Banka Şubelerinde "Başvuru ve Satın Alma Taahhütnamesi" imzalayacaktır.
• Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri, TOKİ ve Sosyal Güvenlik Kurumu sisteminden "Hak Sahipliği" onaylananlar, sadece yetkili banka şubelerinden başvuru yapabilecektir.
• Gazi (Kıbrıs, Kore) kategorisinde olan vatandaşlarımız, sadece yetkili banka şubelerinden başvuru bedeli ödeyerek başvuru yapabilecektir.
• Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış (en az % 40 engelli olduğuna dair geçerli sağlık heyet raporuna ait "Belge" ile başvuru yapabilecektir. 18 yaşından küçük engelli çocuğu olan anne veya baba kendi adına Engelli kategorisinden başvuru yapabilecektir. (e-Devlet üzerinden başvuranlar kimlik kartı fotokopisi veya belgeyi sözleşme aşamasında ibraz edecekler.)
• Emekli Vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan emekli kimlik belgesi veya emekli olduğunu gösteren "Belge" ile başvuru yapabilecektir. Vefat eden emeklinin emekli olmayan eşi de başvuru yapabilir. (Vefat eden emeklinin aylık maaşını alan kızları hariç) (e-Devlet üzerinden başvurulanlar sözleşme aşamasında ibraz edecekler.)

E-Devlet Başvuruları 28.10.2022 tarihinde sona erecektir. Konut tipi (2+1 ve 3+1) ayrımı olmadan, proje bazında başvuru yapılacaktır. (Hak sahiplerinin konut tipleri ihale yapıldıktan sonra gerçekleştirilecek olan "Konut Belirleme Kurası" ile belirlenecektir.) Başvuru Bedeli 500 TL alınacaktır.

İş yeri ve arsa başvuruları 7 Kasım'a kadar sürecek

İlk Evim İlk İş Yerim Projesi'nde iş yeri ve arsa başvuruları ise 7 Kasım'a kadar sürecek.