Geri Dön
EkonomiSun Tekstil halka arz ne zaman işlem görecek? Sun Tekstil halka arz sonuçları ne zaman açıklanır?

Sun Tekstil halka arz ne zaman işlem görecek? Sun Tekstil halka arz sonuçları ne zaman açıklanır?

2022 yılı halka arz takvimininde yer alan Sun Tekstil’in halka arz süreci bugün tamamlandı. Hisseler için talep toplama işlemleri 11-12-13 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi. Yatırımcının gözü Sun Tekstil halka arz sonuçlarına çevrildi. Peki, Sun Tekstil halka arz ne zaman işlem görecek? Sun Tekstil halka arz sonuçları ne zaman açıklanır? İşte Sun Tekstil halka arz işlem tarihi

Sun Tekstil halka arz ne zaman işlem görecek? Sun Tekstil halka arz sonuçları ne zaman açıklanır?

Halka arz süreci Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanan Sun Teksil hisseleri, 11-12-13 Mayıs 2022 tarihlerinde talep toplama işlemlerini gerçekleştirdi. Bugün sona eren Sun Tekstil halka arz sürecinin ardından yatırımcı, hisslerin işlem göreceği tarihi merak ediyor. Peki, Sun Tekstil halka arz ne zaman işlem görecek? Sun Tekstil halka arz sonuçları ne zaman açıklanır? İşte Sun Tekstil halka arz işlem tarihi

SUN TEKSTİL HALKA ARZ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Halka arz pay fiyatı 26 TL olarak belirlenen Sun Tekstilin talep toplama işlemleri tamamlandı. Sun Tekstil’in halka arz sonuçlarının şirket tarafından açıklanması bekleniyor. Sonuçların önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

SUN TEKSTİL HALKA ARZ NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

Hisselerinin %17,26’sı halka arz edilen Sun Tekstil’in işlem tarihi, halka arz sonuçlarının ardından açıklanması bekleniyor.

SUN TEKSTİL HAKKINDA

1987 yılında kurulan Sun Tekstil, hazır giyim perakende sektöründe faaliyet gösteren global markalar için kadın giyim koleksiyonları tasarlıyor, üretiyor, tedarik ediyor ve satışını gerçekleştiriyor. İzmir Torbalı ve Manisa’da bulunan modern üretim tesisleri, İzmir’in yanı sıra İngiltere’nin Londra ve Leicester ile İspanya’nın La Coruna şehirlerinde bulunan 4 tasarım ofisi ve 1700 kişiyi aşan nitelikli personeliyle global ve kurumsal bir anlayışla faaliyetlerini yürütüyor.

Sun Tekstil, kendisine bağlı ortaklığı Ekoten Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. aracılığıyla da yuvarlak örme kumaş üretiyor ve kumaş koleksiyonlarının satışını gerçekleştiriyor. Ekoten Tekstil, İSO İkinci 500’de 216’ncı sırada, Ege Bölgesi Sanayi Odası 100 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında ise 61’inci sırada yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler