Gazete Vatan Logo

SED yardımı sorgulama! Kasım ayı SED yardımı yattı mı, SED yardımı ne zaman yatacak 2022?

SED yardımı yattı mı, Kasım ayı SED yardımı ne zaman yatacak? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen SED yardımı ödemeleri için Bakan Yanık’tan açıklama geldi. Kasım ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı sorusuna böylece açıklık geldi. Peki, SED yardımı ne zaman yatacak 2022? İşte SED yardımı sorgulama

SED yardımı sorgulama! Kasım ayı SED yardımı yattı mı, SED yardımı ne zaman yatacak 2022?

SED yardımı sorgulama süreci yoğunlaştı. Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmeti kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere çocukları için verilen destek ödemesinin bu ay ne zaman yatacağı belli oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Kasım ayı SED yardımı ödemelerine ilişkin açıklama yaptı.

KASIM AYI SED YARDIMI YATTI MI?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Sosyal ve Ekonomik Destek'ten (SED) yararlanan ihtiyaç sahibi ailelerimizin hesaplarına kasım ayında toplam 356.906.974 TL yatırdık" ifadesini kullandı.

E-DEVLET SED YARDIMI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN...

SED YARDIMI NE KADAR?

SED kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere her bir çocuk için ortalama 1.259 TL destek ödemesi yapılıyor.

SED YARDIMI NEDİR?

Çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken ailelerin, kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici bir süre verilen ekonomik destekler ile ve psiko-sosyal destek sistemidir.

Haberin Devamı