Geri Dön

Paralar bugün hesaplara yatırılıyor! Faizsiz olarak ödeniyor, yüzde 290 arttı

Nakdi destek ödemeleri bugün yapılmaya başlıyor. Avans olarak verilen paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. Ödeme miktarı 2022 yılı itibarı ile yüzde 290 artırıldı. Binlerce kişi bu ödemelerden yararlanacak. Yılda 3 kez yapılan avans ödemesi 5'e çıkarıldı. Bakan Kirişci detaylar ile ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Türkşeker ile "sözleşmeli tarım" kapsamında bu yıl pancar eken 28 bin 800 çiftçiye yaklaşık 490 milyon lira nakdi avans ödemesi yapılacağını duyurdu.

Paralar bugün hesaplara yatırılıyor! Faizsiz olarak ödeniyor, yüzde 290 arttı

Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılmaya başlıyor. Binlerce kişi nakdi destek ödemesinden yararlanacak. Bankaya yatırılan avanslar geri ödenirken herhangi bir faiz ödemesi söz konusu olmayacak. Pek çok kişi bu ödemelerin yapılmasını bekliyordu. Güzel haberi Bakan Kirişci duyurdu. 

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulundu.

Paralar bugün hesaplara yatırılıyor Faizsiz olarak ödeniyor, yüzde 290 arttı

Bu yıl pancar eken çiftçilere 1 ton pancar için verilecek avansın yüzde 290 artışla 18 liradan 70 liraya çıkarıldığını belirten Kirişci, şunları kaydetti:

"Türkşeker ile 'Sözleşmeli Tarım' kapsamında bu yıl pancar eken 28 bin 800 çiftçimize toplamda yaklaşık 490 milyon lira nakdi avans ödemesi yapılacak. 3 defa ödenen avans sayısı 5'e çıkartıldı. Çiftçilerimizin pancar ekim ve sulamaları için kullandıkları elektrik ve motorin masrafları için Türkşeker tarafından faizsiz olarak verilecek olan ilk nakdi avanslar 24 Mayıs'ta çiftçimizin hesabında olacaktır."