Gazete Vatan Logo

2023 noter araç satış ücreti ne kadar? 2. el araç alım satım noter ücreti (Araç satış sözleşmesi noter bedeli zamlandı)

İkinci el araç satışında noterde yapılan araç satış sözleşmesi bedeline zam geldiği belirtildi. Peki, Noter araç satış ücreti 2023 ne kadar oldu? 2. el araç alım satım noter ücreti hakkında merak edilenler…

2023 noter araç satış ücreti ne kadar? 2. el araç alım satım noter ücreti (Araç satış sözleşmesi noter bedeli zamlandı)

Noter araç satış ücretine zam geldi. Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre araç satış sözleşmesi noter bedeline zam geldiği belirtildi.

Noter araç satış ücreti 2023 ne kadar?

2023 Ocak ayından itibaren geçerli olmak üzere araç satış bedeli 930,09 TL olarak uygulanacak. Her ikinci el araç satışında bu bedel tahsil edilecek.

İkinci el otomobil alım satımı yaparken işlemlerinizi Türkiye’deki herhangi bir noterde yapabilirsiniz. Aracınızın tescil belgesinin çıkarıldığı yer, bulunduğunuz ilçe, sizin ya da karşı tarafın nüfusa kayıtlı olduğu yer gibi herhangi bir sınırlama yoktur. Bulunduğunuz yere en yakın ya da dilediğiniz yerdeki bir noterde çalışma saatleri içerisinde işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Normalde hafta içi mesai saatlerinde yapabileceğiniz noter satış işlemler, bu yıl başlayan uygulama sayesinden artık cumartesi ve pazar günleri de yapılabiliyor. Eğer işleminizi cumartesi ya da pazar günü yapmak isterseniz Türkiye Noterler Birliği sitesinden hangi ilde hangi gün nöbetçi noter olduğunu sorgulayabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Haberin Devamı