Gazete Vatan Logo

KOBİ’lere büyüme desteği

QNB Finansbank, Kredi Garanti Fonu (KGF) ile yaptığı işbirliği sayesinde KOBİ’lere teminat, uzun vade ve avantajlı faiz oranı fırsatlarını sunarak işletme sahiplerinin güçlerine güç katmayı hedefliyor

KOBİ’lere büyüme desteği

Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan KOBİ’lerin gücüne güç katmayı hedefleyen QNB Finansbank, finansmana erişimi kolaylaştırma hedefi ile kurulan Kredi Garanti Fonu (KGF) ile işbirliğini daha güçlü bir noktaya taşıdı. Bu işbirliği ile KOBİ’lerin çözüm ortağı olarak yanlarında yer almaya devam eden QNB Finansbank, müşterilerin finansal gereksinimlerine en hızlı şekilde yanıt vererek kendilerine kolaylık sağlayan ürün ve hizmetler sunuyor.

QNB Finansbank, Kredi Garanti Fonu (KGF) ile yaptığı işbirliği sayesinde de firmalara teminat, uzun vade ve avantajlı faiz oranı fırsatlarını sunarak işletme sahiplerinin yüzlerini güldürecek. Sunulan avantajlar ile KOBİ’ler, işletme faaliyetleri sırasında ortaya çıkabilecek tüm finansman ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. KOBİ kredisine başvurmak isteyen KOBİ’lerin 7646’ya SMS atması, tüzel internet şubesi ve www.qnbfinansbank.com üzerinden başvurması veya QNB Finansbank şubeleriyle iletişime geçmesi gerekiyor.

Ekonomiye destek

QNB Finansbank, 2016 yılında da ekonomiye katkı vermeyi sürdürdü. 2016 yıl sonunda 1 milyar 203 milyon TL net kâra ulaşan QNB Finansbank’ın toplam aktifleri 2015 yıl sonuna kıyasla yüzde 18 oranında artışla 101 milyar 503 milyon TL oldu. Bankanın toplam kredileri 2015 yıl sonuna kıyasla yüzde 10 oranında artarak 62 milyar 923 milyon TL’ye, müşteri mevduatı ise yüzde 11 oranında artarak 51 milyar 966 milyon TL’ye ulaştı.0NB Finansbank’ın, 2016 yıl sonunda net faiz gelirleri bir önceki yıl sonuna göre yüzde 14 oranında artışla 4 milyar 504 milyon TL’ye, net ücret ve komisyon gelirleri ise 1 milyar 363 milyon TL’ye ulaştı. Banka’nın toplam özkaynakları bir önceki yıl sonuna göre yüzde 12 oranında artarak 10 milyar 126 milyon TL oldu. 31 Aralık 2016 tarihi itibarıyla sermaye yeterlilik rasyosu yüzde 14.53 olarak gerçekleşti.

Üretimi destekleyen stratejilere devam

Bankanın 2016 yılı finansal tablolarını değerlendiren QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, şöyle konuştu: “Genel olarak belirsizliklerin hakim olduğu bir ortamda Bankamız istikrarlı büyüme çizgisini strateji ve hedeflerimiz doğrultusunda 2016 yılında da sürdürdü. Başarılı bir yılı geride bırakarak kredilerimizi, mevduatımızı, özkaynaklarımızı, kârımızı artırdık. Geçtiğimiz yıl QNB’ye satış sürecinin tamamlanmasıyla bankamız için yeni bir dönem başladı. QNB Grubu’nun finansal gücü ve uzmanlığını kullanarak bireysel tüzel ve kurumsal bankacılıkta, proje finansmanı ve dış ticaretin finansmanı alanlarında 2017’de daha aktif rol alacağız. Öte yandan yeni sermayedarımız QNB’nin global bilgi birikimi, bölgesel güçlü konumu ve Türkiye pazarına yönelik güçlü iddialarının da etkisiyle gelecek dönemde de üretimi destekleyen stratejileri hayata geçirmeye devam edeceğiz.”