Geri Dön
EkonomiFaizsiz para desteği! Geri ödemeler 3 yıl sonra başlıyor, 75 bin TL'ye kadar...

Faizsiz para desteği! Geri ödemeler 3 yıl sonra başlıyor, 75 bin TL'ye kadar...

Faizsiz olarak para desteği sağlanıyor. 25 bin liradan 75 bin liraya kadar nakit destek veriliyor. Geri ödemeler 3 yıl sonra başlıyor. Başvuru süreci bugün sona eriyor. İsteyenler e-Devlet üzerinden destek başvurusunda bulunabiliyor. 'Mikro Ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı' kapsamında işletmelere 30 bin ila 75 bin TL'ye kadar faizsiz destek sağlanıyor.

Faizsiz para desteği! Geri ödemeler 3 yıl sonra başlıyor, 75 bin TL'ye kadar...

Faizsiz, teminatsız para desteği! Başvuru sürecinde sona gelindi. İsteyenler e-Devlet üzerinden başvurularını yapabiliecek. Pandemiden etkilenen işletme sahiplerine destek amacıyla hükümet, 35 bin ile 75 bin TL’ye kadar destek paketi sundu. KOSGEB'in Hızlı Destek Programı'nın ikinci faz başvuruları bugün sona eriyor. Mikro ve küçük işletmeler ile 2017 ve sonrasında kurulmuş imalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge sektöründeki yenilikçi genç işletmelere 'Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı' kapsamında sermaye desteği sağlanıyor.

FAİZSİZ, TEMİNATSIZ DESTEK

İşletmeler, bu destek programından faizsiz, geri ödemeli ve teminatsız yararlanacak. Yenilikçi genç işletmelere 25 bin liraya kadar ilave destek verilecek. Ödemeler 3 taksitte yapılacak. Her ödeme öncesinde, resmi kayıtlardan işletmenin aktif olduğu ve istihdamını Mart 2020'deki seviyede muhafaza ediyor olduğu kontrol edilecek. İşletmelere verilecek geri ödemeli desteğin üst limiti; mikro işletmeler için aylık 10 bin lira olmak üzere 3 ay karşılığında toplam azami 30 bin, küçük işletmeler için de aylık 25 bin lira olmak üzere 3 ay karşılığında toplam azami 75 bin lira olarak belirlendi.

Faizsiz para desteği Geri ödemeler 3 yıl sonra başlıyor, 75 bin TLye kadar...

ÖDEMELER 2024'TE BAŞLAYACAK

Faizsiz desteğin geri ödeme süreci 2024'te başlayacak ve 2025'in sonuna kadar devam edecek. Geri ödeme, 4'er aylık 6 eşit taksitte yapılacak.

DESTEK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvuru ve uygunluk kriterlerini karşılayan mikro ve küçük işletmeler, e-Devlet üzerinden çevrim içi başvuruda bulunabilecek.

DESTEK BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ...