Geri Dön

Elektrik faturasıyla ilgili flaş karar! Yüzde 50...

Elektrik faturasıyla ilgili harekete geçildi. Tüm tüketicileri sevindirecek karar! Daha az elektrik faturası ödenecek. TEDAŞ tarafından açıklama geldi. Bu yıl başlıyor. İlk adım atıldı. Bu yıl itibarı ile reklam gelirlerinin yüzde 50'si tarife yoluyla tüketicilere yansıtılacak. Elektrik faturaları hafifleyecek.

Elektrik faturasıyla ilgili flaş karar! Yüzde 50...

Milyonlarca aboneyi ilgilendiriyor. Harekete geçildi. Karar ile ilgili detaylar paylaşıldı. Tüm elektrik abonelerini ilgilendiren karar ile faturalarda belli bir miktar düşüş sağlanması hedefleniyor.

TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı, bu yıl itibarı ile reklam gelirlerinin yüzde 50'sinin tarife yoluyla tüketicilere yansıtılacağını söyledi. Yapıcı, kurumunun bu gelirlerden pay alabilmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

TBMM KİT Komisyonu, Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ. Genel Müdürlüğü'nün (TEDAŞ) hesaplarını ele aldı. Komisyon toplantısına katılan EPDK yetkilisi ise "Dağıtım şirketleri, reklam ve kira geliri elde ediyorlar. Bunun da bir kısmı, yani yüzde 50'si, 2021 itibarıyla yüzde 50'si tüketicilere fayda sağlayacak şekilde tüketicilere aktarılıyor, geri kalan kısmı, dağıtım şirketlerine aktarılıyor" bilgisini paylaştı.Komisyonda, reklam ve kira gelirlerinin son üç yılda 200 milyon liraya yaklaştığı bilgisi de paylaşıldı. (Sabah)