Geri Dön
EkonomiAkaryakıt fiyatlarında son dakika! Zam ve indirim peş peşe geldi! Motorin, Benzin...

Akaryakıt fiyatlarında son dakika! Zam ve indirim peş peşe geldi! Motorin, Benzin...

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Rusya-Ukrayna Savaşı petrol fiyatlarında artışa sebep olurken, döviz kurunda artış da devam ediyor. Benzine indirim, motorine zam geldi. Peki, benzin, motorin, dizel fiyatları ne kadar oldu? İşte, 18 Haziran 2022 Cumartesi güncel akaryakıt fiyatları..

Akaryakıt fiyatlarında son dakika! Zam ve indirim peş peşe geldi! Motorin, Benzin...

Bir yandan brent petrol fiyatlarındaki dalgalanma devam ederken, diğer yandan da benzin ve motorin fiyatlarındaki artış da devam ediyor. Petrol fiyatlarındaki ve döviz kurundaki artış her gün, akaryakıt zammına neden oluyor. Benzine dün indirim, motorine gece yarısından itibaren geçerli zam geldi. Bunun üzerine herkes 18 Haziran 2022 Cumartesi güncel akaryakıt fiyatlarını merak etti. İşte, benzin, motorin, dizel fiyatlarında son durum...

BENZİNE İNDİRİM, MOTORİNE ZAM!

Benzin fiyatlarında değişim en son 17 Haziran 2022 Cuma günü yani dün yaşandı. Benzine devamlı yapılan zamların ardından uzun bir süre sonra indirim geldi. Motorinde ise durum tam tersi seyretti. Gece yarısından itibaren geçeli olmak üzere motoine zam yapıldı. İstanbul, Ankara ve İzmir'de benzin ve motorin fiyatlrında değişim yaşandı. İşte, benzin, motoin, dizel, akaryakıt fiyatlarında son durum...

18 HAZİRAN 2022 CUMARTESİ GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Benzine yapılan indirimle birlikte İstanbul'da 28,46'dan 27,45 TL'ye düştü. İzmir ve Ankara'da ise benzinin litre fiyatı 28.58'den 27,55 TL'ye geriledi.

Motorin de ise durum tam tersi oldu ve İstanbul'da 27,90 olan motorin fiyarı yapılan son zamla birlikte 29.19'a yükseldi. Ankara ve İzmir'de ise motorinin litre fiyatı 28.03'den 29.32'ye çıktı.

LPG'de son fiyat durumu ise şöyle:

İstanbul Anadolu yakasında LPG'nin litre fiyatı 12.19 TL, İstanbul Avrupa yakasında LPG'nin litre fiyatı 12.42 TL, Ankara'da LPG litre fiyatı ise 12.44 TL.