Geri Dön

0.69 kredi hesaplama! Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi hesaplama nasıl yapılır?

0.69 konut kredisi hesaplama için yapılan aramalar, yeni evim konut kampanyası başvurularının başlamasıyla arttı. Konut kredisi kampanyasına başvuru yapacaklar Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank konut kredisi nasıl hesaplanır? sorusuna yanıt arıyor.

0.69 kredi hesaplama! Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi hesaplama nasıl yapılır?

Yeni evim konut kredisi başvuruları başladı. Orta gelirlilere yönelik "Yeni Evim Kampanyası"nda 15 sene vadeyle sağlanacak finansmanlarda faiz/kar payı oranlarının yüzde 0,69'dan başlayan oranlarla uygulanacak. Konut kredisi hesaplama Yeni Evim Kampanyası” başvurusunu yapmak isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. İşte 0.69 kredi hesaplama hakkında merak edilenler…

0.69 KREDİ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Asgari peşinat oranının yüzde 10 olduğu kampanyada, en fazla 15 yıl vade ile sağlanacak finansmanlarda faiz/kar payı oranları yüzde 0,69'dan başlayacak.

Yüzde 0,69 oran ve 15 yıl vade için en fazla 4 milyon 500 bin liralık kredi çekilebilecek. Bu koşullar altında vatandaşın aylık kredi ödemesi ortalama 43 bin 735 lira olacak.

Vatandaşların 3 milyon liralık bir ev kredisi çekmesi durumunda ortalama aylık ödemesi 15 yıl vade için 29 bin 160 lira, 10 yıl vade için 36 bin 845 lira düzeyinde gerçekleşebilecek.

Söz konusu kredi tutarının toplam geri ödemesi 15 yıllık kullanımda yaklaşık 5 milyon 250 bin liraya, 10 yıllık vadede ise 4 milyon 421 bin liraya yakın olabilecek.

1 milyon liralık ev kredisi çeken vatandaşların aylık cebinden çıkacak para 15 yıl ve 10 yıl vadeler için sırasıyla 9 bin 720 lira ve 12 bin 280 liraya yakın olacak. Kredi tutarının 1 milyon lira kullanılması durumunda ise toplam geri ödeme tutarı 15 yıl ve 10 yıl vadeler için sırasıyla 1 milyon 750 bin lira ve 1 milyon 474 bin lira düzeyinde gerçekleşebilecek.

ZİRAAT BANKASI KREDİ HESAPLAMA

Ziraat Bankası konut kredisi hesaplamayı bankanın internet sitesinden yapabilirsiniz. Konut Kredisi Hesaplama Aracı ile, almak istenen kredi türünü seçerek, kredi tutarı, ödeme sıklığı, vade, faiz oranını hesaplayıp, ödeme planı oluşturabilirsiniz.

HALKBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Halkbank konut kredisini ise bankanın internet sitesinde yer alan hesaplama araçları sekmesinden yapabilirsiniz. Kredi hesaplama ekranına giriş yapın, ardından da konut kredisi sekmesini tercih edin.

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Vakıfbank için de konut kredisi kredi faiz oranları site üzerinden kolayca hesaplanabiliyor.