Gazete Vatan Logo

Yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika kararı! Ve belli oldu, 15 Kasım'da...

Milyonlarca öğrenci ve veli bekliyordu. MEB'den son dakika açıklaması geldi. Tarih belli oldu. 15 Kasım'da başlıyor. Detaylar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Geçtiğimiz yıllarda uygulanan ara tatil uygulaması Kasım'da başlıyor. Yarıyıl tatiliyse Ocak ile Şubat aylarında uygulanacak. Peki, Okullar ne zaman tatil olacak? İşte 2021- 2022 MEB tatil takvimi…

Yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika kararı! Ve belli oldu, 15 Kasım'da...

Milyonlarca öğrenci, veli ve öğretmenin beklediği tatil açıklaması geldi! Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle ara verilen okullarda sıkı tedbir ve aşı uygulamalarıyla yüz yüze eğitime geçilmişti. Tüm okulların yüz yüze eğitime geçmesiyle birlikte ara tatil sürecinin ne zaman başlayacağı da merak ediliyordu. Yüzbinlerce veli ve öğrenci, ara tatil için gün sayıyor.

Açıklama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. MEB tarafından yapılan duyuruda, hazırlanan eğitim takvimine göre, ilk ara tatilin Kasım ayında yapılacağı açıklandı.

ARA TATİL NE ZAMAN, KAÇ GÜN? YARIYIL TATİLİ HANGİ TARİHTE?

MEB tarafından geçtiğimiz senelerde uygulanan ara tatil bu yıl da ilk dönemde 9 gün geçerli olacak. Ardından ise 15 tatil başlayacak. Bu yıl ilk ara tatil kasım ayında gerçekleşecek.

İLK YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN?

Birinci dönem ara tatili 15 Kasım tarihinde başlayacak ve 19 Kasım'da sona erecek. Yarıyıl tatili 24 Ocak tarihinde başlayacak ve 4 Şubat'a kadar devam edecek. İkinci dönem ara tatili 11-15 Nisan tarihleri aralığında olacak. Karneler 17 Haziran 2022'de dağıtılacak.

Haberin Devamı