Geri Dön
EğitimTEOG sınavına sayılı günler kala bu önerilere kulak verin!

TEOG sınavına sayılı günler kala bu önerilere kulak verin!

Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) Sınavlarına çok az süre kaldı. 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleşecek ikinci dönem TEOG sınavları, 8. sınıfı bitirecek öğrencilerin ne tür ve hangi liseye devam edeceğini önemli ölçüde belirleyecek.

Öğrencilerini yıl boyunca birebir dersler ve etütlerle desteklenen bir ders programı ve sosyal aktivitelerin ihmal edilmediği dengeli bir programla sınava hazırlayan KAYI Okulları’nın deneyimli Eğitim Danışmanı Deniz Demirtaş, TEOG Sınavları için son hafta önerilerini öğrencilerle paylaştı. İşte altın değerinde öneriler:

• Sınavda sorumlu olduğunuz derslerle ilgili ders kitaplarınızın sayfalarını çevirerek ünite ve konu başlıklarını gözden geçiriniz.

• Sınavda çıkacak konular arasından eksik olduğun var mı? sorusuna “evet” cevabını veriyorsan eksik olduğunu düşündüğün kazanımlar için ilgili konu tekrarını yapınız.

• Sınava az bir süre kalıncaya kadar akademik yönde yapılacak hazırlıkların daha çok tekrar mahiyetinde yürütülmesini tavsiye ediyoruz. Kalan süre için gerçekçi olun, tüm kaynakları bitirmeye çalışmak yerine elinizdeki çözmek istediğiniz soruları belirleyin ve sınava kadar bu soruları hangi günlerde bitireceğinizi planlayın.

• Sınavlara iki gün kalıncaya kadar her gün tüm derslerden bir deneme sınavı çözerek yanlışlarınızı bulunuz ve mutlaka doğrusunu öğreniniz.

• MEB kazanım testlerinin çözülmesi, geçmiş yılların TEOG sorularının çözülmesi önemlidir.

• Sözel dersler için, yazım kuralları ve noktalama işaretleri kurallarına uygun olarak soruları okuyunuz. Yorum sorularında önce soruyu sonra metni okuyunuz. Anlam bilgisi sorularını kendi düşüncenize göre değil sorudaki metnin çerçevesine göre göre cevaplayınız.

• Yabancı dil için test çözmenin yanı sıra, ünite bazlı kelimelerin gözden geçirilerek unutulan kelimelerin tekrar edilmesi yararlı olacaktır.

• Sayısal dersler için; soruyu verilen ile isteneni ayırt ederek okuyunuz. İşlem basamaklarını akıldan değil yazarak yapınız, işlemi bitirdiğiniz de sağlamasını yapınız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler