Geri Dön
EğitimOkullar ne zaman açılacak? Okullar kaç gün tatil? 15 tatil ne zaman bitiyor?

Okullar ne zaman açılacak? Okullar kaç gün tatil? 15 tatil ne zaman bitiyor?

Yaklaşık 18 milyon öğrenci ilk dönem karnelerini aldı. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemi sona ererken, 15 günlük tatilin koronavirüs nedeniyle uzayıp uzamayacağı pek çok kişinin gündeminde yer alıyordu. Yarıyıl tatilinin hemen öncesinde Milli Eğitim Bakanı Mahmey Özer, tatilin uzatılması beklentilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Peki, Okullar ne zaman açılacak? Okullar kaç gün tatil? 15 tatil ne zaman bitiyor? 2. dönem ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

Okullar ne zaman açılacak? Okullar kaç gün tatil? 15 tatil ne zaman bitiyor?

2021-2022 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemi sona erdi. Milyonlarca öğrenci, yarıyıl tatiline girdi. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki eğitim alan yaklaşık 18 milyon öğrenci karnelerini aldı. 15 günlük tatilin ne zaman biteceği ise öğrenci, veli ve öğretmenler tarafından merak ediliyor. Daha önce, kornavirüs vaka sayılarının artması nedeniyle yarıyıl tatilinin uzayıp uzamayacağı konuşuluyordu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yarıyıl tatili öncesi öğretmen ve öğrencileri ilgilendiren tatil konusuna açıklık getirdi. Peki, Okullar ne zaman açılacak? Okullar kaç gün tatil? 15 tatil ne zaman bitiyor? 2. dönem ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

YARIYIL TATİLİ UZAYACAK MI?

1.5 yıl aradan sonra 6 Eylül'de yüz yüze eğitime başlayan 18 milyondan fazla öğrenci haftasonu itibariyla 15 günlük yarı yıl tatiline girdi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara’nın Altındağ ilçesinde Kavaklı İlkokulu'nda 2021-2022 eğitim öğretim yılı 1’inci dönem karne dağıtım törenine katıldı. Bakan Özer, yarıyıl tatilinin uzatılmasının gündemde olup olmadığına ilişkin soru üzerine, “Bu süreçte bilimsel veriler ile bir elektronik takip sistemi oluşturduk ve verilere bakarak konuşuyoruz. Dolayısıyla şu an için yarıyıl tatilini uzatmamızı gerektirecek herhangi bir durum söz konusu değildir. Dolayısıyla inşallah hiçbir sıkıntı olmadan 7 Şubat tarihinde ikinci döneme kaldığımız yerden, aynı kararlılıkla, yüz yüze eğitime devam etmek için okullarımızı açacağız” diye konuştu.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Pandemi nedeniyle verilen yaklaşık 1,5 yıllık aranın ardından 2021-2022 eğitim öğretim yılı, 6 Eylül 2021'de yüz yüze ve tam zamanlı olarak başlatılmıştı. Yarı yıl tatilinin 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanmasının ardından öğrenci ve öğretmenler 7 Şubat Pazartesi günü yeniden okullarda olacak.

2. DÖNEM ARA TATİLİ NE ZAMAN?

Öğrenciler ikinci dönemdeki ara tatili ise 11 Nisan-15 Nisan 2022'de yapacak. İkinci dönem 17 Haziran 2022 Cuma günü sona erecek.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler