Geri Dön
EğitimAUZEF bütünleme sınavı ne zaman, 2022 telafi sınav takvimi belli mi?

AUZEF bütünleme sınavı ne zaman, 2022 telafi sınav takvimi belli mi?

AUZEF bütünleme sınavı ne zaman 2022? AUZEF bitirme sınavları sona erince, öğrenciler, bütünleme (telafi) sınav tarihini sorgulama başladı. AUZEF sınav takvimine göre AUZEF bütünleme sınavı ocak ayında yapılacak. Peki, AUZEF bütünleme sınavı ne zaman? AUZEF telafi sınav takvimi belli oldu mu, sınav giriş yerleri açıklandı mı?

AUZEF bütünleme sınavı ne zaman, 2022 telafi sınav takvimi belli mi?

AUZEF 2022 sınav takvimi araştırması başladı. 2022 AUZEF yılı takvimi https://auzef.istanbul.edu.tr/ adresi üzerinden paylaşıldı. Takvimin netleşmesi sonrası bütünleme sınavının ne zaman olacağı sorgulanıyor.

AUZEF BÜTÜNLEME SINAVI NE ZAMAN?

Takvime göre, yarıyı sonu bütünleme sınavları 22-23 Ocak tarihlerinde yüz yüze gerçekleştirilecek.

22-23 Ocak tarihlerinde yüz yüze yapılması planlanan bütünleme sınavına ait sınav giriş belgeleri online sistem üzerinden açıklanacak. Sınav giriş belgeleri http://auzefsinav.istanbul.edu.tr adresinden AKSİS kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak görüntülenebilecek. AUZEF bütünleme sınav yerlerinin sınav tarihine 1 hafta kala yayınlanması bekleniyor.

Ara sınav (vize), Bitirme (Final) ve Bütünleme (Telafi) sınavları akademik takvimde belirtilen gün ve tarihlerde ilan edilen sınav merkezlerinde gözetimli olarak gerçekleştirilir. Öğrencilerden sınav merkezi tercihleri her sınav öncesi fakültemizce belirlenip ilan edilen tarih aralığı içinde alınır.

Tercihler ve tarihleri ile ilgili duyuru AUZEF web sayfasından ilan edilir. Sınav tercihi bulunmayan öğrenciler adrese dayalı olarak ikametgâhının bulunduğu il içinde AUZEF’in uygun gördüğü sınav merkezine yerleştirilir.