Geri Dön

2022 YKS ek yerleştirme ne zaman başlıyor? YKS ek tercih kılavuzu yayınlandı mı? Üniversite ek yerleştirme başvurusu nasıl yapılır? YÖK açıkladı!

YÖK açıkladı! 2022 YKS ek yerleştirme takvimi belli oldu! YÖK 2022-2023 akademik yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme tercihlerinin başlayacağı tarihi duyurdu. Peki, 2022 YKS ek yerleştirme ne zaman başlıyor? YKS ek tercih kılavuzu yayınlandı mı? Üniversite ek yerleştirme başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar…

2022 YKS ek yerleştirme ne zaman başlıyor? YKS ek tercih kılavuzu yayınlandı mı? Üniversite ek yerleştirme başvurusu nasıl yapılır? YÖK açıkladı!

Üniversite ek yerleştirmeleri başlıyor! YÖK duyurdu! 2022-YKS sonuçlarına göre 2022-2023 akademik yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme tercih takvimi açıklandı. Peki, 2022 YKS ek yerleştirme ne zaman başlıyor? YKS ek tercih kılavuzu yayınlandı mı? Üniversite ek yerleştirme başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar…

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2022-YKS) Ek Yerleştirme takvimi belli oldu.

2022 YKS EK YERLEŞTİRME TAKVİMİ BELLİ OLDU

YÖK’ten yapılan açıklamada, ek yerleştirme tercihleri 7-13 Eylül 2022 tarihlerinde yapılacak.

ÜNİVERSİTE EK YERLEŞTİRME BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yürütülecek. Adaylar, tercihlerini, 7-13 Eylül 2022 tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yapabilecek.

EK TERCİH ÖDEMESİ NASIL YAPILIR?

Ek yerleştirme için ücret ödemeleri 14 Eylül’de yapılacak. 

EK YERLEŞTİRMELERİN ÜNİVERSİTEDEKİ KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Tercih ettikleri programlara yerleşme hakkı kazanan adaylar 25-28 Eylül tarihlerinde elektronik kayıt yaptırabilecek. Ek yerleştirmelerin üniversitedeki kayıtları ise 26-30 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilebilecek.

Merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuru yapamayacak.