Gazete Vatan Logo

2020-ALES/2 cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı. İşte 2020-ALES/2 cevap kağıtları ve aday cevapları görüntüleme ekranı...

2020-ALES/2 cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı

ÖSYM, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldığını duyurdu. Adaylar 10 gün süreyle sınava ilişkin cevaplarını görüntüleyebilecek.

ÖSYM'den yapılan açıklama şu şekilde:

"21 Şubat 2021 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/2) adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 02 Mart 2021 tarihinde saat 16.45'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Haberin Devamı

ALES CEVAP KAĞITLARI GÖRÜNTÜLEME EKRANI İÇİN TIKLAYIN