Geri Dön

Tıp öğrencisi tecavüz ettiğini itiraf etti! Genç kız ses kaydını Twitter’da yayınladı

Üniversite öğrencisi genç kız hayatının kabusunu yaşadı. Tıp fakültesi öğrencisi tarafından defalarca tecavüze uğrayan siyaset öğrencisi genç kız gerçekleri tek tek ortaya çıkardı. Mahkeme kararına rağmen genç kız iğrenç ses kayıtlarını sosyal medya hesabından yayınlayarak azılı sapığın kaderini değiştirdi. İşte haberin detayları...

Tıp öğrencisi tecavüz ettiğini itiraf etti! Genç kız ses kaydını Twitter’da yayınladı

İskoçya'da meydana gelen iğrenç olay ülke gündemine oturdu. 25 yaşında siyaset okuyan Ellie Wilson, tecavüzün itirafını kayıt altına almayı başarmıştı. Ses kayıtlarının yayımlanmasının ardından tecavüzden suçlu bulunan tıp öğrencisi Daniel McFarlane, geçen yıl Temmuz ayında 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yazılı ve sesli delillere karşın McFarlane'ın mahkum edilmesi kararı, jüri tarafından oybirliği ile çıkmadı. McFarlane'in suçsuz olduğuna kanaat getiren jüri üyeleri oldu.

Glasgow Üniversitesi’nde siyaset okuyan Ellie Wilson, ses kaydını tecavüzden bir yıl sonra, McFarlane henüz mahkum edilmemişken kendisiyle arabada olduğu sırada elde etmeyi başardı.

Tıp öğrencisi tecavüz ettiğini itiraf etti Genç kız ses kaydını Twitter’da yayınladı

Çantasındaki telefonunun kaydettiği konuşmada, Wilson, “Bana tecavüz etmişken, halen etmediğini söylemenin benim için ne kadar üzücü olduğunun farkında mısın? diye soruyor ve karşılığında McFarlane'in, “Ellie, tecavüz ettiğimi netleştirmiştik” yanıtı duyuluyor.

Ancak sonrasında McFarlane, “İnanması gereken insanlar, bana inanıyorlar. Onlara bir gün doğruyu söyleyeceğim ama bugün değil” diyor.

McFarlane, yaptığının ona ne hissettirdiği sorusuna, “Hapiste olmamak iyi” yanıtını veriyor.

Wilson bu kaydı mahkumiyet kararı sonrası Twitter’da yayınladı.

Tıp öğrencisi tecavüz ettiğini itiraf etti Genç kız ses kaydını Twitter’da yayınladı

BBC Türkçe'de yer alan habere göre; genç kadın bu kayda karşın halen, erkeğin tarafında olanların bulunduğunu söylüyor.

İtiraf kaydını yayımlaması için ise, “İnsanlara böyle kişilerin de tecavüzcü olabileceğini, kapalı kapılar ardında farklı davranabileceğini göstermek istedim” diyor.

5 yıl hapis cezası alan Daniel McFarlane, Glasgow Üniversitesi’nde tıp öğrencisiydi ve atletizm takımında da yer alıyordu.

Ellie Wilson da aynı okulda şampiyonluk kazanan bir atletti.

Wilson tecavüzü 2020 yılında polise bildirdi.

Genç kadın mahkumiyet kararı sonrası kimliğini gizlemeyi bıraktı ve bugün benzer durumdaki kadınlara yardım etme motivasyonu ile “yataktan çıkabildiğini” söylüyor.