Gazete Vatan Logo

Seri katil ihtimali panik yarattı! Aynı bölgede gizemli cesetler bulundu...

Ormanlık alanda peş peşe bulunan kadın cesetleri seri katil paniği yarattı. ABD'nin Oregon eyaletinde ormanlık alanlarda cesetleri bulunan 6 kadının nasıl ve neden öldüğü araştırılmaya devam ederken polisten seri katil açıklaması geldi.

Seri katil ihtimali panik yarattı! Aynı bölgede gizemli cesetler bulundu...

ABD'de seri katili paniği yaşanıyor. Oregon polisi, son aylarda 6 kadının cesedinin ormanlık alanda bulunması üzerine harekete geçti. Kadınların hepsi 40 yaş altındaydı ve cesetleri ormanlık ya da tenha alanlarda bulunmuştu. Bu durum, olası bir seri katil şüphesinin körüklenmesine neden oldu.

Posta'nın haberine göre; Kadınlardan birinin kimliği belirlenemezken diğerinin kimlikleri Bridget Webster (31), Ashley Real (22), Kristin Smith (22), JoAnna Speaks (32), Charity Lynn Perry (24) olarak açıklandı.

JoAnna Speaks'in ablası Robyn Speaks, kız kardeşinin ölüm şekli ile diğer kurbanların ölümleri arasındaki benzerlikler nedeniyle diğer kurbanlarla bağ hissettiğini söyledi.

Robyn Speaks "Bir yerlerde birileri bir şey gördü. Enerjimizi adalet arayışını sürdürmek için harcıyoruz" dedi. JoAnna, kafasına ve boynuna aldığı darbeler nedeniyle öldü. Cesedi ise Portland'ın kuzeyinde terk edilmiş bir mülkte bulundu.

Seri katil ihtimali panik yarattı Aynı bölgede gizemli cesetler bulundu...

Cesetlerden birinin bulunduğu bölge

Ürkütücü olaylar silsilesinin zaman çizelgesi ise şu şekilde açıklandı:

22 Aralık: Kristin Smith kayboldu.
19 Şubat: Kristin Smith'in cesedi Güneydoğu Portland'ın Pleasant Valley semtindeki ormanlık alanda bulundu.
27 Mart: Ashley Real kayboldu.
8 Nisan: JoAnna Speaks'in cesedi bir ahırda ölü bulundu.
10/11 Nisan: Portland'da uyuşturucu satılan bölgede Charity Perry görüldü.
24 Nisan: Charity Perry Perry'nin cesedi bulundu
24 Nisan: Kimliği belirsiz bir kadının cesedi, Smith'in cesedine yakın bir mesafede bulundu.
30 Nisan: Bridget Webster'ın cesedi bulundu
7 Mayıs: Ashley Real'in cesedi bulundu
25 Mayıs: Smith'in cesedinin kimliği belirlendi

POLİS SERİ KATİLE YÖNELİK AÇIKLAMA YAPTI

Kadınların cesetlerinin birbirine yakın ve benzer şekillerde bulunması, seri katil korkusunu körükledi. Portland polisi tarafından yapılan açıklamada ise '6 vakanın birbiriyle bağlantılı olduğuna inanmak için hiçbir nedenin olmadığı' belirtildi. Ancak bu çıkarımın nedeni açıklanmadı. Kadınların neden ve kim tarafından öldürüldüğü ise hâlâ gizemini koruyor.