Geri Dön
DünyaRusya'dan Ukrayna'ya uyarı! AB buna çok kızacak

Rusya'dan Ukrayna'ya uyarı! AB buna çok kızacak

Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili flaş gelişme. Rusya eski devlet başkanı Dmitriy Medvedev, Ukrayna'nın AB üyeliğiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Medvedev, "Ukrayna üye olana kadar Avrupa Birliği haritadan silinebilir" dedi.

Rusya'dan Ukrayna'ya uyarı! AB buna çok kızacak

Rusya’nın eski devlet başkanı ve Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Medvedev, Ukrayna’ya AB’ye aday ülke statüsü verilmesi ile Sovyet liderlerin gerçek bir komünist sistem inşa etme vaadinde bulunmaları arasında benzerlik gördüğünü ifade etti.

"AB HARİTADAN SİLİNEBİLİR"
Sputnik'te yer alan habere göre; Ukrayna üye olana dek AB’nin ‘haritadan silinebileceğini’ kaydeden Medvedev şöyle devam etti:
“Küçük Rusya’ya (Ukrayna) AB’ye üyelik vaadinde bulundular. Üyelik vaadinde bulundular ancak şartları da var. Şartları da daha iyi, daha temiz olmak. Daha az yolsuz, daha fazla gelişmiş ve aydınlanmış olmaları gerekiyormuş. Dahası Ursula Teyze (Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen) Ukraynalıların AB’ye üye olmak için öldüklerini söyleyecek kadar ileri gitti.”


Medvedev, Ukrayna’nın AB’ye üyeliğinin SSCB’nin yazgısına benzeyebileceğini ifade etti ve ekledi:
“Sovyetler Birliği muhafaza edilseydi muhtemelen komünizm inşa edilirdi. Fakat ne yazık ki birlik öldü. Ne demek istediğimi anlıyor musunuz?”