Geri Dön
DünyaMezarlıkta dehşete düşüren anlar! Bir anda tabutun içinden fırladı 200 kişi şok oldu...

Mezarlıkta dehşete düşüren anlar! Bir anda tabutun içinden fırladı 200 kişi şok oldu...

Dünya İngiltere'de yaşanan olayı konuşuyor. 60 yaşındaki adam hayatının en zor günlerinden birini yaşıyordu. Cenaze töreninin sonlarına yaklaşılmıştı. Karısının cansız bedeni bir tabut içindeydi ve birazdan bu tabut önceden kazılmış derin çukura yerleştirilecekti. Ancak yolunda gitmeyen bir şeyler vardı. Cenazedeki 200 kişi birazdan hayatları boyunca unutamayacakları bir görüntüyle karşı karşıya kalacaklardı.

Mezarlıkta dehşete düşüren anlar! Bir anda tabutun içinden fırladı 200 kişi şok oldu...

30 yılı aşkın boyunca aynı yastığa baş koyan, üç çocuk sahibi çifti birbirinden ölüm ayırmıştı. Üstelik eşi uzun bir zaman boyunca hayata tutunmak için büyük bir savaş vermişti. Ancak birbirlerini her şeyden çok seven McGuire çiftinin yolları artık ayrılmıştı, hem de sonsuza dek. 53 yaşındaki Elaine McGuire, uzun bir hastalık sürecinden sonra 2021'in Eylül ayında hayata gözlerini yumdu. 60 yaşındaki Vincent McGuire derin bir üzüntü içindeydi. Çok sevdiği eşi, hayat arkadaşı artık yaşamıyordu. Karısına öyle mükemmel ve unutulmaz bir veda etmeliydi ki tüm ülke onların aşkını konuşmalıydı. Aslında Vincent McGuire'in hayal ettiği şey gerçek oldu denilebilir. Çünkü ikilinin aşkını şu anda sadece İngiltere değil, tüm dünya konuşuyor. Bunun en büyük sebebi ise Elaine McGuire'in cenaze töreninde yaşananlar. Törendeki kara komedi tadındaki inanılmaz olaylar McGuire ailesini bir anda dünyanın en çok konuşulan çiftine dönüştürdü bile.

FARK ETTİKLERİNDE HER ŞEY İÇİN ÇOK GEÇTİ
Elaine McGuire'in cenaze töreninde aslında her şey yolunda gidiyordu. Vincent McGuire, çok sevdiği karısı için unutulmaz bir cenaze töreni hazırlığı yapmıştı. Eşinin cenazesi Stockport'a bağlı Cheadle'daki Mill Lane Mezarlığı'na defnedilecekti. Cenaze töreni oldukça kalabalıktı. Yaklaşık 200 kişi Elaine McGuire'in son yolculuğu için bir araya gelmişti. Bir taraftan acılı koca Vincent McGuire eşini son yolculuğuna uğurlamanın üzüntüsünü yaşarken diğer yandan cenaze töreninin kusursuz bir şekilde ilerlemesi için her şeyin doğru ilerlediğini kontrol ediyordu. Aslında son ana kadar her şey olması gerektiği gibiydi. Elaine McGuire'in yakınları derin bir sessizlik içinde birbirlerine güç veriyor, diğer yandan ise tören tam da olması gerektiği şekilde ilerliyordu. Fakat bir şeyler ters gidiyordu. Fark ettiklerinde ise her şey için artık çok geçti.

Mezarlıkta dehşete düşüren anlar Bir anda tabutun içinden fırladı 200 kişi şok oldu...

200 KİŞİ GÖRDÜKLERİNE İNANAMADI
Elaine McGuire'in cansız bedeni bir tabut içindeydi. Törenin artık sonlarına yaklaşılmıştı. Mezarlıkta Elaine için kazılmış derin çukura tabut yerleştirilecekti. Ancak bir anda korkunç bir görüntü ortaya çıktı. Elaine McGuire'in tabutu yere indirilirken çukurun dar olması nedeniyle sıkıştı. Yaşanan bu problem karşısında mezarlık görevlilerinden biri çukurun içine atladı ve tabutu çukura sığdırmaya çalıştı.

Cenazedeki 200 kişi bu görüntü karşısında şaşkınlık yaşamıştı. Ancak asıl onları şoke eden manzaraya birazdan tanıklık edeceklerdi. Çünkü Elaine McGuire'in cansız bedeni tabutun içinden fırlayacaktı. Üstelik de 200 kişinin gözü önünde yaşanacaktı bu olay. O an cenazede Elaine McGuire için toplanan herkes hayatları boyunca unutamayacakları bir cenaze töreninde olduklarının henüz farkında değillerdi.

Mezarlıkta dehşete düşüren anlar Bir anda tabutun içinden fırladı 200 kişi şok oldu...

'ŞOK EDİCİ VE UTANÇ VERİCİYDİ'
Bir taraftan mezarlık görevlileri Elaine McGuire'in kafasını tabutun içine sığdırmaya çalışıyor, öteki taraftan ise tabutun rahatlıkla yerleştirilmesi için dar çukur genişletiliyordu. Üstelik tüm bunlar 200 kişinin gözü önünde yapılıyordu. Karısının cenaze törenindeki bu korkunç görüntü Vincent McGuire'i şoke etmişti. Büyük bir öfke nöbeti geçiren McGuire'i arkadaşları sakinleştirmeye çalışıyordu. Elaine McGuire'in 80 yaşındaki annesi ise törende yaşanan skandal anları, "Korkunçtu. Şu ana kadar yaşadığım en kötü deneyimdi bu. Televizyonda bir komedi filmi izlemek gibiydi. Her şey trajikomikti" sözleriyle anlattı. Öfkeli koca Vincent McGuire ise gazetecilere şu sözleri söyledi: "Onu bu şekilde görmek şok edici ve utanç vericiydi."

'HER ŞEY ÇÖP OLDU'
Yaşadıklarından ötürü geceleri hâlâ uyuyamadığını söyleyen Vincent McGuire, gazetecilere "Elaine'e en iyi vedayı yapmak istedim ama her şey çöp oldu. Eğer çocuklarım olmasaydı töreni en baştan düzenlemek için yeniden uğraşırdım. Ancak ailem bunu yapmamı istemiyor" dedi. Konuyla ilgili yetkililere şikâyette bulunan Vincent McGuire bugünlerde Kane Cenaze Servisi'ne ödediği 2 bin 35 sterlini geri almaya çalışıyor. Söz konusu cenaze şirketi ise haklarında yapılan yasal işlemden haberdar olmadıklarını söylüyor.

Alacağı bu parayı hayır kurumlarına bağışlayacağını söyleyen Vincent McGuire ise "Para önemli değil. Zaten elimize geçecek bu parayı hayır kurumlarına bağışlayacağım. Kimseden merhamet istemiyorum" diye konuştu. (Milliyet)