Geri Dön

Kuzuların Sessizliği filminin ilham kaynağı olmuştu! Dünyanın en tehlikeli mahkumu rekor kırdı

Haaytı 'Kuzuların Sessizliği' filmine ilham oldu, onunla gardiyanlar bile yalnız kalmak istemedi. Hapishanede işlediği çifte cinayet sebebi ile 28 Haziran 1978 yılında ömür boyu hapse mahkum edildi. Dünyanın en tehlikeli suçlularından olan Robert Maudsley, kırılması zor bir rekora imza attı.

Kuzuların Sessizliği filminin ilham kaynağı olmuştu! Dünyanın en tehlikeli mahkumu rekor kırdı

Birleşik Krallığın en tehlikeli suçlularından biri olan 'Yamyam Hannibal' lakaplı Robert Maudsley, ilginç bir rekora imza attı. Gardiyanların bile yalnız kalmak istemediği şahsın kırdığı rekor dünya basınında gündem oldu. Birleşik Krallığın en tehlikeli suçlularından biri olan 'Yamyam Hannibal' lakaplı Robert Maudsley, ilginç bir rekora imza attı. Gardiyanların bile yalnız kalmak istemediği şahsın kırdığı rekor dünya basınında gündem oldu. 

ÖZEL HÜCREDE YAŞADI 

68 yaşındaki Maudsley, hapishanede işlediği çifte cinayet sebebi ile 28 Haziran 1978 yılında ömür boyu hapse mahkum edildi. Maudsley'in o dönem çalışan gardiyana 'yoklamada 2 kişi eksik olacak' dedikten sonra cinayeti işlemesi ise o dönemde sansasyona yol açtı.

Berberler, gardiyanlar hatta suçlular bile onunla yalnız kalmak istemeyince hapishane yönetimi Maudsley için özel bir hücre tasarlattı. Kurşun geçirmez pencerelerin olduğu kapısının çelikten olduğu ve bir insanın zor sığdığı yerde Maudsley, yıllarca yaşadı. 

HAYATI FİLME KONU OLDU 

Hücresinin içinde kartondan yapılmış bir sandalye, tuvalet, lavabo ve bir yatak olan Maudsley, 1991 yılında çekilen 'Kuzuların Sessizliği' filmine de ilham kaynağı oldu.

REKOR KIRDI 

Hücresinde uzun yıllar tecrit halinde tek başına yaşayan Maudsley, hapishaneden diğer suçlularla birlikte kalması yönünde bir talepte bulundu ancak bu talep hemen reddedildi. 16 bin 400 günün her 23 saatini kilitli cam bir odada geçiren Maudsley ilginç bir rekora da imza attı. Öte yandan Maudsley bu durumu 'Canlı canlı tabuta gömülmek' olarak tanımladı. 

YEĞENİNDEN İLGİNÇ SAVUNMA 

Maudsley'in yeğeni ise söz konusu katili ilginç sözlerle savundu. Akrabasının öldürdükleri arasında masum insanların olmadığına vurgu yapan Gavin isimli kişi konuyla alakalı şunları söyledi: "Yaptıklarını onaylamıyorum ok kötü şeyler yaptı. Ama hiçbir zaman bir kadın ve çocuğu öldürmedi. Öldürdüğü herkes kötü insanlardı."