Geri Dön

ABD'de kan donduran cinayet! Türk öğretmen eşi tarafından öldürüldü

ABD’de yaşayan Türk öğretmen Bengü Beachley boşanmak üzere olduğu eşi John Beachley tarafından öldürüldü. Saldırıda Bengü Beachley’in annesini de yaralayan gözü dönmüş koca, en son kendisini de vurarak intihar etti. Dehşet verici olayın detayları yetkililer tarafından araştırılıyor.

ABD'de kan donduran cinayet! Türk öğretmen eşi tarafından öldürüldü

Uzun yıllardır ABD'nin Virginia eyaletine bağlı Fauquier Country'de yaşayan Türk kökenli öğretmen Bengü Beachley, boşanmak istediği eşi tarafından acımasızca öldürüldü. Olayı duyan ve Türk öğretmeni yakından tanıyanlar çok üzgün olduklarını iletti. Bengü Beachley’in hayatını kaybettiği bu olayda John Beachley tarafından vurulan ağır yaralı olan anne Semra Metin’in ise tedavisi sürüyor.

ÜÇLÜ SİLAHLI SALDIRI

Tüm dünyanın ortak sorunu olan kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi. Fauquier Country Polis Ofisi'ne göre, geçtiğimiz pazar akşamı Virginia Bealeton'da yaşanan üçlü silahlı saldırıda 2 kişi öldü, 1 kişi de ağır yaralandı.

Polis ofisinde görevli komiser Steve Lewis, "30 yaşındaki Bengü Beachley, pazar günü akşam 20:45 sıralarında Bealeton'daki evinde ölü bulundu. Bengü Beachley'in eski kocası 51 yaşındaki John Beachley de evin içinde ölü bulundu. Dedektifler her ikisinin de bariz kurşun yaralarından öldüğünü söylüyor. Üçüncü bir şahıs da vuruldu ve iyileşiyor" açıklamasında bulundu.

İNGİLİZCE ÖĞRETMENİYDİ

Bengü Beachley 2018 yılından beri ABD’de dil öğretmenliği yapıyordu. Beachley’in çalıştığı okulun sözcüsü Tara Helkowski yaptığı açıklamada, "2018'den beri Grace Miller İlköğretim Okulu'nda ESL öğretmeni olan Bayan Bengü Beachley'in trajik kaybını size derin üzüntüyle bildiriyoruz.

Ölümle ilgili detaylar endişe verici olsa da bu trajedinin okul topluluğumuz için hiçbir tehdit oluşturmadığını size bildirmek istiyoruz" dedi.

ABDde kan donduran cinayet Türk öğretmen eşi tarafından öldürüldü

BOŞANMAK İSTEMEDİ

ABD basınına yansıyan haberlere göre Bengü Beachley boşanmak istiyordu ancak John Beachley bunu kabul etmedi. Evlenmek kadar boşanmayı da normal sayamayan John Beachley tüm zayıflığıyla çareyi, boşanmak üzere olduğu eşini öldürmekte buldu.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

51 yaşındaki John Beachley’in önce 30 yaşındaki eşi Bengü Beachley’i katlettiği, ardından Bengü öğretmenin annesi Semra Metin’i yaraladığı ve son olarak da intihar ettiği cinayetin detayları araştırılıyor. Yetkililer, soruşturma hakkında daha detaylı bilgi verileceğini iletti. Betül Yasemin Keskin/Milliyet.com.tr