Geri Dön

Bill Gates’e ‘uygunsuz teklif’ suçlaması! Çalışanına...

Bill Gates, Microsoft'un yöneticisi olduğu dönemde şirket çalışanlarından birine 'uygunsuz e-postalar' göndermekle suçlandı. İddialara ilişkin açıklama yapan Gates’in sözcüsü, “Bu dedikoduları çıkaran kişilerin konuyla ilgili direkt bilgisi yok" dedi.

Bill Gates’e ‘uygunsuz teklif’ suçlaması! Çalışanına...

Microsoft'un eski CEO'su ve Bill ve Melinda Gates Vakfı yöneticisi Bill Gates, 12 yıl önce şirket çalışanlarından birine 'uygunsuz e-postalar' göndermekle suçlandı.

2020'de Microsoft'taki görevinden ayrılan Gates'in 2008 yılında bir çalışanıyla arasındaki e-posta trafiği, şirket yönetiminin dikkatini çekti.

"UYGUNSUZ TEKLİFTE BULUNDU"

Wall Street Journal (WSJ) gazetesinde yer alan habere göre Gates'in e-postalarda şirket yöneticilerinden Maria Klawe'e yönelik flörtöz bir tavır takındığı ve çalışana uygunsuz tekliflerde bulunduğu öne sürüldü.

Habere göre şirkette dönemin Başkan Yardımcısı Brad Smith ve İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Lisa Brummel, durumu fark ettikten sonra Gates'e ulaştı.

Bill Gates’e ‘uygunsuz teklif’ suçlaması Çalışanına...

Bununla birlikte haberde, Gates'in uyarıların ardından söz konusu e-postalara son vermeyi kabul ettiği belirtildi.

İDDİALARI YALANLADI

Öte yandan Gates'in sözcüsü, iddiaları yalanladı.

The Guardian gazetesine konuşan sözcü, "İddialara gerçek dışı. Bu dedikoduları çıkaran kişilerin konuyla ilgili direkt bilgisi yok" ifadelerini kullandı.