Geri Dön

Almanya'nın loto milyoneri Kürşat Yıldırım'ın görüntüsü şaşırttı! Papağan alacağını söylemişti tercihi şok etti

Almanya'da yaşayan gurbetçi Kürşat Yıldırım oynadığı loto kuponu sayesinde 9 milyon euro'luk büyük ikramiyeyi kazanmıştı. İkramiyesini alır almaz lüks otomobiller ve evlere harcayan Kürşat evlenebileceği bir eş için de gazeteye ilan vermişti. Chico lakablı Kürşat Yıldırım'ın son yaptığı ise görenleri hayrete düşürdü.

Almanya'nın loto milyoneri Kürşat Yıldırım'ın görüntüsü şaşırttı! Papağan alacağını söylemişti tercihi şok etti

 

24 Eylül çekiliş ile bütyük ikramiye sahibi olan Kürşat Yıldırım bir nada Almanya'nın gündemine oturmuştu. 41 yaşındaki Kürşat Yıldırım toplam 9 milyon 927 bin 511 Euro'luk ikramiyesi ile gazeteleri süslemişti. Düzenli olarak Loto oynayan ve şu ana kadar binlerce Euro yatırdığı lotodan çoğunlukla eli boş dönen Kürşat'ın hayatı 24 Eylül’de değişti. Daha önce lotodan en fazla 3 bin euro kazanan Kürşat, 24 Eylül çekilişinden iki gün önce saat 15.47’de mahallesindeki loto bayisinde yine büyük ikramiye için 139 euro’luk kupon doldurdu. Ancak oynadığı loto kuponunu kenara attı ve unuttu.

Gazetelerde büyük ikramiyenin Dortmundlu bir talihliye çıktığını öğrenince kuponunu alıp loto bayisine giden Kürşat, burada, loto merkezine başvurması gerektiğini öğrendi. Orada bir form doldurup başvuruda bulunan Kürşat, kuponun fotoğrafını çekip arkadaşına gönderdi ve kendisi adına kontrol etmesini istedi. Arkadaşı ise yaklaşık yarım saat sonra görüntülü arayarak milyoner olduğunu müjdeledi.

Almanyanın loto milyoneri Kürşat Yıldırımın görüntüsü şaşırttı Papağan alacağını söylemişti tercihi şok etti

PAPAĞAN ALACAĞINI SÖYLEMİŞTİ AMA...

Büyük ikramiyeyi kazanan Kürşat, parasını aldıktan hemen sonraki 30 gün içinde ev ve lüks arabalar satın aldı. Ancak Kürşat bununla da sınırlı kalmadı. Daha önce Alman medyasına papağanları çok sevdiğini ve bir gün almak istediğini açıklamıştı.

Görüşüne göre Kürşat, evcil hayvan seçimini daha sıra dışı bir seçenekten yana kullandı.

Almanyanın loto milyoneri Kürşat Yıldırımın görüntüsü şaşırttı Papağan alacağını söylemişti tercihi şok etti

TikTok'ta yayınlanan bir videoda Kürşat'ın köpek tasmasıyla yavru bir timsah gezdirdiği görülüyor. Kürşat'ın bu videosunu görenler 'Parayı nereye harcayacağını şaşırdı' yorumunu yaptı.

Kürşat daha önceki açıklamalarında “Birdenbire herkes arkadaşım oldu. Birçoğu paramı istiyor. Ama işler kötüye gittiğinde yanımda kimin durduğunu çok iyi hatırlıyorum. Milyonlar beni değiştirmiyor, nereden geldiğimi kesinlikle unutmuyorum” demişti.

12 yaşında Almanya'ya gelen Kürşat, büyük ikramiyeyi kazandıktan sonra, ailesine ve kardeşlerine de para aktardı. Aşkta ise aradığını bulamayan Kürşat, Alman gazetesi Bild'e reklam verip "Sarışın veya esmer olabilir, umurumda değil. Sadece aşık olmak istiyorum. Seyahat etmeyi seven ve benimle bir aile kurmaya hazır bir kadın arıyorum" dedi.