Geri Dön
Personel AlımıSağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Sağlık Bakanlığı personel alımı kurası ne zaman?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Sağlık Bakanlığı personel alımı kurası ne zaman?

Sağlık Bakanlığı’na personel alımı başvurusu 16 Kasım'da sona erdi. Sağlık Bakanlığı tarafından uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına alım için başvuruları aldı. Başvuru yapan adayların gözü bakanlık tarafından açıklanacak sonuçlara çevrilirken, personel alımı kura takvimi de merak konusu oldu. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanır? Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekilişi ne zaman? İşte detaylar...

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Sağlık Bakanlığı personel alımı kurası ne zaman?

Sağlık Bakanlığı uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına alım için ilana çıkmış, başvurular 12 Kasım - 16 Kasım arasında alınmıştı. Adayların gözü Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanacak sonuçlara çevrildi. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Sağlık Bakanlığı personel alımı kurası ne zaman? İşte detaylar...

Sağlık Bakanlığı’na personel alımı başvuruları, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (https://yhgm.saglik.gov.tr/) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e- devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile alındı.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurularının değerlendirme sonuçları 24 Kasım'da PBS üzerinden açıklanacak. Bakanlık, 24-25 Kasım'da sonuçlara itiraz sürecini başlatacak. 1Aralık'ta itiraz sonuçları ilan edilecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

Bakanlık, itiraz sürecinin değerlendirmesinin hemen ardından 2 Aralık'ta kura çekişini gerçekleştirecek. Kura yeri ve saati Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinden duyurulacak.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak Sağlık Bakanlığı personel alımı kurası ne zaman

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler