Geri Dön
Personel AlımıMSB 173 personel alımı yapacak! MSB personel alımı başvuruları ne zaman?

MSB 173 personel alımı yapacak! MSB personel alımı başvuruları ne zaman?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve Genelkurmay Başkanlığı ile Kuvvet Komutanlıklarına çeşitli unvan ve branşlarda 173 personel alımı yapacak. İşte MSB personel alımı ilanının detayları…

MSB 173 personel alımı yapacak! MSB personel alımı başvuruları ne zaman?

MSB 173 personel alımı yapacak. Milli Savunma Bakanlığı Harita Genel Müdürlüğüne mülakat sınavı sonuçlarına göre, 2 aşçı, 2 çocuk eğitimcisi, 1 garson, 2 grafiker, 1 hizmetli, 1 istatistikçi, 6 mal sorumlusu, 6 memur, 10 bilgisayar mühendisi, 1 çevre mühendisi, 1 endüstri mühendisi, 2 jeoloji mühendisi, 1 şoför, 3 bilgisayar teknikeri, 1 bilgisayar programlama teknikeri, 2 mekatronik teknikeri , 3 matbaa teknikeri, 2 acil tıp teknisyeni, 1 marangoz teknisyeni, 1 klima teknisyeni, 1 kaynak teknisyeni, 2 oto teknisyeni, 1 elektrik güç kaynağı teknisyeni, 1 oto boyama teknisyeni, 1 elektrik teknisyeni, 1 terzi, 11 uzman, 1 berber, 2 hesap sorumlusu, 1 koruma ve güvenlik görevlisi ile 5 veri hazırlama ve kontrol işletmeni olmak üzere 76 personel ataması yapılacak.

MSB ise 6 avukat ile 2 veri hazırlama ve kontrol işletmeni olmak üzere 8 personel alımı yapacak. Genelkurmay Başkanlığı da 2 boyacı/badanacı, 2 sıvacı/fayansçı, 1 kalorifer teknisyeni, 1 elektrik güç kaynağı teknisyeni, 1 kaynak teknisyeni ve 1 marangoz teknisyeni olmak üzere 9 personel alımı yapacak.

İlanda belirlenen unvan ve branşlar için adaylar başvurularını 30-31 Ocak tarihleri arasında "https://personeltemin.msb.gov.tr" adresi üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirecek.

Sözlü sınav sonuçlarına göre MSB bünyesindeki milli savunma uzman yardımcılığı kadrolarına 44, Genelkurmay Başkanlığı bünyesindeki silahlı kuvvetler uzman yardımcılığı kadrolarına 10, Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki silahlı kuvvetler uzman yardımcılığı kadrolarına 10, Deniz Kuvvetleri Komutanlığındaki silahlı kuvvetler uzman yardımcılığı kadrolarına 8, Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki silahlı kuvvetler uzman yardımcılığı kadrolarına ise 8 personel alınacak.

Başvurular, 29 Aralık ile 30 Ocak tarihleri arasında "https://personeltemin.msb.gov.tr" adresi üzerinden çevrim içi yapılacak.