Geri Dön

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 165 sözleşmeli personel alacak! İşte işçi alımı başvuru şartları!

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi duyurdu! Üniversitenin Çubuk, Şereflikoçhisar, Esenboğa, Cinnah, Bilkent, Ulus, Etlik, Ovacık yerleşkelerinde istihdam edilmek üzere 165 sözleşmeli personel alınacak. Peki, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi personel alımı şartları!

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 165 sözleşmeli personel alacak! İşte işçi alımı başvuru şartları!

165 sözleşmeli personel alınacak. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi duyurdu! Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin yayınlanan ilanına göre, teknisyen, tekniker, sağlık teknikeri, psikolog, hemşire, büro personeli, temizlik personeli, şoför, mobilya, bahçıvan, tesisatçı, boyacı gibi destek personelleri alınacak. Peki, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi personel alımı şartları!

ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular sadece internet üzerinden https://aybu.edu.tr/pdb adresindeki ilgili duyuru metninde linki bulunan AİBS (AYBÜ İlan Bilgi Sistemi) üzerinden kabul edilecek. Başvurular 01.08.2022 tarihinde başlayacak 15.08.2022 tarihi mesai bitiminde sona erecek. Başvuruda istenilen tüm belgeler AİBS’ye pdf olarak yüklenecek. Adayların AİBS’de yer alan başvuru bilgilerini doldurmaları, istenilen belgeleri sistemdeki uyarılar doğrultusunda ilgili alanlara yüklemeleri ve en altta yer alan “Başvurumu Tamamla ve Gönder” butonuyla başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

a) Mezuniyet Belgesi: E-devletten alınan barkotlu belge.

b) Nüfus Kayıt Örneği: E-devletten alınan barkotlu belge.

c) KPSS Sonuç Belgesi: ÖSYM internet sitesinden alınan barkotlu belge.

d) İş Talep Başvuru ve Beyan Formu: AYBÜ Personel Daire Başkanlığı İnternet Sitesi Formlar menüsünden indirilip ıslak imzalı şekilde imzalandıktan sonra tekrar sisteme yüklenecektir.

e) SGK Hizmet Dökümü ve/veya Çalışma Belgesi:

- Eğer ilanın açıklamasında tecrübe şartı bulunuyorsa ve adayın SGK Hizmet Dökümünde tecrübe istenilen pozisyonda çalıştığına dair Meslek Kodu varsa sadece e-devlet barkotlu “SGK Hizmet Dökümü”nü sisteme yüklemesi yeterlidir.

-  Eğer aday, tecrübe istenilen pozisyonda çalışmış olmasına rağmen SGK Hizmet Dökümü’nde ilgili pozisyonda çalıştığına dair Meslek Kodu bulunmuyor veya Meslek Kodu işyeri kaynaklı hatalı girildiyse; hem “SGK Hizmet Dökümü”nü hem de bu dökümün işyeri unvan listesinde ismi yazan (ilgili pozisyonda çalıştığı) işyerinden alınmış olan ıslak imzalı ve kaşeli ya da elektronik imzalı “Çalışma Belgesi”ni yani iki belgeyi de sisteme yüklemesi gereklidir.

f) Sertifika: Eğer ilanın açıklamasında sertifika isteniyorsa ilanın yayımlanma tarihinden önce alınmış ilgili sertifika/sertifikalar

g) Yabancı Dil Belgesi: Eğer ilanın açıklamasında dil puanı isteniyorsa; ÖSYM internet sitesinden alınan barkotlu belge.

h) Sürücü Belgesi: Ehliyet istenilen pozisyon için sürücü belgesinin fotokopisi

i) Beden Kitle Endeksini Gösteren Belge: Güvenlik görevlisi pozisyonu için; başvuru tarihleri içinde sağlık kuruluşlarından alınan, boy-kilo durumu ile beden kitle endeksi tam ve net olarak yazılı olan belge (Obezite İzlem Raporu olarak istenebilir)

j) Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı: Güvenlik görevlisi pozisyonuna başvuranlar için; son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış olması gereklidir.

- Teslim edilen tüm belgelerin ilgili kurumlardan doğrulaması tarafımızca yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI!

a) Başvuracak adayların; 4. maddedeki şartlar ile aşağıda belirtilen şartları ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olması gerekmektedir.

b) İlana 01.01.1987 tarihi ve sonrası doğumlular başvurabilecektir.

c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

d) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak.

e) Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak.

f) KPSS sınavına girmiş olmak. (Lisans mezunlarında KPSS-P3, Ön lisans mezunlarında KPSS-P93, Ortaöğretim mezunlarında KPSS-P94 puanı esas alınacaktır. Kişinin başvurduğu pozisyon için aranan mezuniyet düzeyine göre KPSS puan türüne sahip olması gerekmektedir.)

g) İlan edilen pozisyonların kadro sayısının 5 (beş) katı kadar YEDEK aday belirlenecektir.

İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN