Geri Dön
Personel AlımıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı KPSS 70 puanla sözleşmeli personel alacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı KPSS 70 puanla sözleşmeli personel alacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alacak! İlan Resmi Gazete'de yayımlandı. İlana göre, başvurular 19 Kasım- 6 Aralık tarihleri arasında e-Devlet ve Kariyer Kapısı üzerinden alınacak. Peki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte sözleşmeli personel alımı başvuru şartları!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı KPSS 70 puanla sözleşmeli personel alacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu. Bakanlığın merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere, 15 sözleşmeli bilişim personeli alınacak. Başvuruya ilişkin detaylar Resmi Gazete'de yayımlandı. İlana göre, başvuru yapacak adayların Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) en az 70 puan almaları gerekiyor. Başvurular 6 Aralık'ta sona erecek. Peki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte sözleşmeli personel alımı başvuru şartları!

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı /
Kariyer Kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecek. Başvurular dijital ortamda 19 Kasım 2021 – 06 Aralık 2021 tarihleri arasında saat 18:00’a kadar alınacak. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı için başvuru yapabilirler.

d) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıl, üç katını geçmeyecekler için en az 5 (beş) yıl, ücret tavanı 4 (dört) katını geçmeyecekler için en az 8 (sekiz) yıl mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),

e) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

f) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler