Geri Dön

EYT'liler ne kadar promosyon alabilecekler? Merak edilen soruları uzman isim yanıtladı

EYT'liler nasıl emekli olacak? Emekli olabilmek için nasıl ve nereye başvuracaklar? EYT'liler ne kadar banka promosyonu alabilecek? Merk edilen tüm sorunları Ekonomist Muhammet Bayram canlı yayında CNN TÜRK'te yanıtladı.

EYT'liler ne kadar promosyon alabilecekler? Merak edilen soruları uzman isim yanıtladı

EYT'lilerin beklediği düzenleme Meclis'e sunuldu. EYT'lilerin emekli olmak için nereye nasıl başvuracaklarını ved ne kadar banka promosyonu alabileceklerini Ekonomist
Muhammet Bayram açıkladı.

EYTliler ne kadar promosyon alabilecekler Merak edilen soruları uzman isim yanıtladı

CNN TÜRK'te Tunç Arslanalp'in sorularını yanıtlayan Bayram, "Sigorta başlangıcı 9 Eylül 1999 tarihinden önce olup prim gün sayısını ve sigortalılık süresini dolduranlar emekli olabilecek." dedi.

EYT kapsamında emekli olanların aynı iş yerinde çalışmaya başlamaları halinde yüzde 5 oranında sosyal güvenlik destek primi indiriminden akkından yararlanması hükme bağlandığını belirten Bayram, "Kıdem tazminatı hesaplamaları asgari 10.008 TL ile azami 19.982 TL arasında hesaplanacak." dedi.

EYT'lileri alacağı banka promosyonu hakkında konuşan Muhammet Bayram, "1 Mart itibarıyla emekli maaşı alanlar 5.000 TL ile 12.500 TL arası banka promosyonu alabilecekler." ifadesini kullandı.

Emeklilik için EYT'lilerin ilk önce e-Devlet üzerinden başvurmaları gerektiğini belirten Bayram, "Hak kaybına uğramamak için şubat ayı içinde başvuru yapmak gerekiyor" dedi.