Geri Dön
EmekliEmeklilere 405 lira ek ödeme!

Emeklilere 405 lira ek ödeme!

Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor. Yıllardır bekleniyordu flaş adım geldi. Emeklilere ek ödeme için harekete geçildi. TÜED Başkanı Kazım Ergün, aile yardımlarının emeklilikte ödenmemesinin önemli bir gelir kaybına neden olduğunu belirtiyor. Konfederasyonlar da "Memurlara ödenen aile yardımı emeklilikte de sürsün" talebinin Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda karara bağlanmasını bekliyor. Talepler hayata geçerse, 2 çocuğu olan emekli 405 lira ek gelire kavuşacak.

Emeklilere 405 lira ek ödeme!

Memurlara, işçilere eş ve çocukları için her ay ödenen aile yardımının emeklilere de verilmesi gündemde. Hem Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) hem de memur konfederasyonları tarafından dile getirilen talep hayata geçerse, aile yardımları iş hayatı sona erdikten sonra da devam edecek.

TÜED Başkanı Kazım Ergün, aile yardımlarının emeklilikte ödenmemesinin önemli bir gelir kaybına neden olduğunu belirtiyor. Konfederasyonlar da "Memurlara ödenen aile yardımı emeklilikte de sürsün" talebinin Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda karara bağlanmasını bekliyor. Talepler hayata geçerse, bu ödemeleri emekliler de alacak. Eşi çalışmayan, 6 yaş üstü 2 çocuğu olan emekli, aylık 405 lira ek gelire ödemeye kavuşacak.