Emekliye Ek Ödeme

Emekliye Ek Ödeme

Son dakika emekliye ek ödeme haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan emekliye ek ödeme ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını emekliye ek ödeme haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Emekliye Ek Ödeme

haberleri sayfasında son dakika yaşanan emekliye ek ödeme gelişmeleri de dahil olmak üzere 244 emekliye ek ödeme haberi bulunmuştur. Tüm emekliye ek ödeme haberleri aşağıda listelenmiştir.
Maaşın yüzde 4’ü kadar ödeniyor! İşçi, işveren, emekli milyonlar bekliyordu ve belli oldu!
Maaşın yüzde 4’ü kadar ödeniyor! İşçi, işveren, emekli milyonlar bekliyordu ve belli oldu!Emekli, işçi, işveren herkes çok merak ediyordu hepsi belli oldu. Emeklilere ödenen ek ödemeler 2006 öncesinde yürürlükte olan vergi iadelerinin karşılığıdır. Bu tarih itibariyle vergi iadesi yerine emeklilere çıplak maaşının yüzde 4’ü şeklinde ek ödeme veriliyor. Brüt ücretiniz 15 bin lira da olsa kıdem tazminatınız 10 bin 596 lira 74 kuruş üzerinden ödenir. 'Ben SSK emeklisiyim. E-Devletten baktığımda 1.990 TL aylık tutarı, 76 lira da ek ödeme görünüyor. Benim 2022 maaşım ne kadar olacak? Merhaba, benim emekli maaşım 2.350 TL’ydi. SSK emekliyim, benim ücretim şimdi 2.500 TL mi olacak yoksa yüzde 25,48 mi artacak? Merhaba, ben konfeksiyon işçisiyim. Asgari ücretle çalışıyorum ancak işyeri bana asgari ücret düzeyinde zam yapmayacağını söyledi. 3 bin 500 lira vereceklermiş, bu yasal mıdır? Ne yapmam gerekir?" Gibi çok sayıda soruya İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Yazarımız Mert Nayır yanıt verdi...
Emekliler de 100 TL ek ödeme alacak! 1 Nisan'da başlıyor...
Emekliler de 100 TL ek ödeme alacak! 1 Nisan'da başlıyor...On binlerce kişi ilgilendiren düzenleme Meclis'te kabul edildi ve yürürlüğe girdi. Emeklilik ve ek ödeme düzenlemesi de uygulamaya geçirildi. Uzman erbaşların yaş haddinin tespitinde, doğum tarihlerinde ay ve gün yazılı olmayanların emeklilik işlemlerinde doğum tarihi olarak "1 Temmuz" tarihi esas alınacak. Ayrıca, uzman erbaşlar, yaş haddini doldurdukları yılın ağustos ayı içinde emekliye sevk edilecekler. Değişiklik uyarınca çalışanların yanında, 01.04.2021 tarihinden itibaren 100 TL'lik ek ödemeden emekliler de yararlanacak.
27.03.2021Emekli
Emekliye güzel haber! Yarın hesaplarda...
Emekliye güzel haber! Yarın hesaplarda...Milyonlarca emekli uzun süre emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacağını merak ediyordu. Zam oranları belli oldu. Emekliler aylıklarının ne kadar olacağını öğrendi. Zamlı maaş ödemeleri ise yarın başlıyor. Aralık aynıda belirlenen enflasyon rakamları ile memur, işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranları belli oldu. Memur emeklileri yüzde 7.33 oranında zam alırken işçi ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 8.36 oranında alacak. Emeklilerin zamlı maaşları yarından itibaren yatmaya başlayacak. Gelen son dakika haberde emeklilerin ek ödemelerine de zam geldi.
17.01.2021Emekli
Milyonlarca emekliye 428 lira ek ödeme! Ve harekete geçildi ilk açıklama geldi...
Milyonlarca emekliye 428 lira ek ödeme! Ve harekete geçildi ilk açıklama geldi...Milyonlarca emekli bekliyordu ve önemli bir gelişme yaşandı. Bir ilk yaşandı. Emeklilere ek ödeme için harekete geçildi. Emeklilere indirim ve ek ödeme Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında gündeme geliyor. Talepler hayata geçerse, emeklilere 428 lira ek gelirin yolu açılacak. Peki, emeklilere yönelik aile yardımı taleplere hayata geçerse emekli maaşlarında ne kadar artış olacak?
22.08.2020Ekonomi
Emekliye 480 TL ek ödeme! SSK ve Bağkur Emeklisine ek ödeme temmuz zammı ile mi verilecek?
Emekliye 480 TL ek ödeme! SSK ve Bağkur Emeklisine ek ödeme temmuz zammı ile mi verilecek?Emekliler gözlerin temmuz zammına çevirirken, emekli aylıklarına yansıyan yüzde 4’lük ek ödeme tutarının yüzde 8 veya yüzde 10’a çıkarılmasını talep ediyor. Emeklilerin yüzde 8 ek ödeme talebi yerine getirilirse, en yüksek emekli maaşı 480, yüzde 10 talebi yerine getirilirse 600 TL olacak. Peki, emekliye ek ödeme ne zaman verilecek, belli mi? Ek ödeme temmuz zammı ile verilir mi?
18.06.2020Emekli
Emekliye ek ödeme 2 kat artarak yüzde 8 olsun! Emekliye ek ödeme yapılacak mı?
Emekliye ek ödeme 2 kat artarak yüzde 8 olsun! Emekliye ek ödeme yapılacak mı?Emekliye ek ödeme zammı corona virüsüyle yeniden gündeme geldi. SSK ve Bağkur emeklileri Temmuz ayı maaş zammını beklerken, emekliye ek ödeme yapılacak mı? sorusuna da yanıt aramaya başladı. Türkiye Emekliler Derneği, çalışanlara verilen 220 ile 375 tutarındaki asgari geçim indirimi verildiğine değinerek, vergi iadesi yerine uygulamaya sokulan ek ödeme tutarının yüzde 4’ten yüzde 8’e ya da 10’a çıkarılmasını istiyor. Peki, Emekliye ek ödeme verilecek mi?
6.06.2020Emekli
Emekliye ek ödeme zammı - Emekliye 120 lira ile 600 lira ek ödeme talep ediliyor! Emekliye ek ödeme zammı var mı?
Emekliye ek ödeme zammı - Emekliye 120 lira ile 600 lira ek ödeme talep ediliyor! Emekliye ek ödeme zammı var mı?SGK, SSK ve Bağkur emeklileri sabırsızlıkla zamlı maaş alacakları Temmuz ayını beklerken, emeklilere zamlı ek ödeme verilip, verilmeyeceğini de bekliyor. Emekliler kendilerine her ay verilen ek ödeme tutarının artırılmasını talep ediyor. Türkiye Emekliler Derneği, çalışanlara asgari geçim indirimi olarak 220 ile 375 lira arasında ödeme yapıldığını belirterek, emekliler için vergi iadesinin yerine getirilen ek ödeme maaşın yüzde 8-10'una çıkarılmasını istiyor. Peki, Emekliye ek ödeme zammı var mı? Emekliye ek ödeme zammı ne zaman verilecek?
4.06.2020Emekli
Emekliye ek ödeme ve zam! 600 liraya kadar...
Emekliye ek ödeme ve zam! 600 liraya kadar...Milyonlarca emekliyi çok yakından ilgilendiriyor. SSK ve Bağ-Kur emekliler için harekete geçildi. Düzenleme ile emekliler aldıkları maaşa göre 120 ile 600 lira arasında zam alacak. Emeklilerin dört gözle sonucu bekliyor. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), "Yeni oran yüzde 8-10 olarak belirlensin" çağrısını yapıyor. Talep hayata geçerse, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin gelirinde en az 120 lira en yüksek 600 liraya varan artış yaşanacak. 6 bin 28 lira olan en yüksek maaşı alan emekliye 241,15 lira yerine 482,30 lira ya da 602,87 lira ek ödeme verilecek.
16.05.2020Emekli
Emeklilere 405 lira ek ödeme!
Emeklilere 405 lira ek ödeme!Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor. Yıllardır bekleniyordu flaş adım geldi. Emeklilere ek ödeme için harekete geçildi. TÜED Başkanı Kazım Ergün, aile yardımlarının emeklilikte ödenmemesinin önemli bir gelir kaybına neden olduğunu belirtiyor. Konfederasyonlar da "Memurlara ödenen aile yardımı emeklilikte de sürsün" talebinin Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda karara bağlanmasını bekliyor. Talepler hayata geçerse, 2 çocuğu olan emekli 405 lira ek gelire kavuşacak.
8.05.2020Emekli
Emekliye ek ödeme | Emekliye yüzde 10 ek ödeme ne oldu? SGK-SSK Bağ-Kurlu emekli ek ödeme formülü…
Emekliye ek ödeme | Emekliye yüzde 10 ek ödeme ne oldu? SGK-SSK Bağ-Kurlu emekli ek ödeme formülü…Milyonlarca emeklinin bekleyişi sürüyor. Bayram ikramiyesi, 3 yılda bir alınan banka promosyonları dışında vergi iadesi yerini alan ek ödemelerle emekli maaşları aylık yüzde 4 ila 5 arasında fazla yatıyor. Günümüz şartlarında daha rahat geçinmek isteyen emekliler ek ödeme tutarlarının yüzde 10’a çıkarılmasını talep ediyor. Emeklilerin talebi yerine getirilirse, maaşlarında yaklaşık 361 liraya varan bir artış olacak. İşte ek ödeme konusundaki son durum…
6.05.2020Gündem
SGK, SSK, Bağkur ve emekli sandığı! Milyonlarca kişiye 4 bin 750 lira ek ödeme!
SGK, SSK, Bağkur ve emekli sandığı! Milyonlarca kişiye 4 bin 750 lira ek ödeme!Milyonlarca kişi bekliyordu. İmzalar atıldı, tek tek açıklanıyor. SGK, SSK ve Bağkur emeklilerinin bankalardan emekli maaşı alması karşılığında ödenen promosyon ücreti bu yıl arttı. Bankalar emeklilerin maaşlarını kendi bankalarından alması için çeşitli kampanyalar yapıyor ve ek ödemelerde bulunuyor. Promosyon ve ikramiyeler ile birlikte SGK, SSK ve Bağkur emeklilerine yıl içinde 4 bin 750 liraya kadar ek ödeme yapılabilecek.
9.03.2020Emekli
Emeklilere ek ödeme!
Emeklilere ek ödeme!Milyonlarca emekliyi ilgilendiren ek ödeme çalışması. Emekliler harekete geçti. Türkiye Emekliler Derneği, emekli ve çalışanlar için vergi iadesinin yerine getirilen ek ödeme uygulamasındaki yüzde 4-5'lik oranın yüzde 10'a yükseltilmesini talep etti. Genel Başkan Kazım Ergün, "Vergi iadesinin yerine getirilen ek ödeme uygulaması bizi fiş toplamaktan ve zarf doldurmaktan kurtardı ama yüzde 4-5'lik düşük oranlar gelirlerimizin düşmesine sebep oldu" dedi.
17.02.2020Emekli
Emekliye 3 bin 250 lira ek ödeme!
Emekliye 3 bin 250 lira ek ödeme!Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor. Zamları ve zam farklarını alan emekliler şimdi bu yıl içinde yapılacak ek ödemeleri bekliyor. Emeklilere bankalar bin 250 lira promosyon verecek. Ayrıca ramazan ve kurban bayramlarında da 2 bin lira ikramiye ödenecek.
4.02.2020Emekli
Emekliye ek ödeme! En az maaş 1200 TL...
Emekliye ek ödeme! En az maaş 1200 TL...Temmuz zammı, emeklilerin hem maaşlarında hem ek ödemelerinde kendisini gösterecek. Emekli maaşları Ocak-Haziran enflasyonu oranında artacak SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 5 aylık enflasyona göre yüzde 4.99 zam görünürken, buna göre gelirlerde 56,27 ile 279,76 lira arasında artış yaşanacak. Haziran enflasyonuna göre tutar artabilecek, en az maaş 1.200 liraya ulaşacak.
11.06.2019Ekonomi
Milyonlarca emekliye müjde! Temmuzda zamlanacak!
Milyonlarca emekliye müjde! Temmuzda zamlanacak!Milyonlarca emeklinin beklediği haber geldi. 12,5 milyon emeklinin maaşı temmuzda zamlanacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 6 aylık enflasyon kadar zam yapılacak. Memur emeklileri ise yüzde 5 zam ve enflasyon farkı alacak.
10.03.2019Ekonomi
Son dakika... Emekliye 2 kat ek ödeme
Son dakika... Emekliye 2 kat ek ödeme12 milyonu aşkın emekli, ek ödemede artış için alınacak karara kilitlendi. İlgili bakanlıklardan vize çıkarsa, emeklilerin her ay aldığı ek ödemede 2 kata varan, hatta aşan artış yaşanacak
10.04.2018Ekonomi
Son dakika! Emekliye yüzde 8 ek ödeme
Son dakika! Emekliye yüzde 8 ek ödemeYaklaşık 12 milyon emekliye ek ödeme zammı gündemde. Emekliler, halen maaşın yüzde 4-5’i oranında olan ek ödemenin yüzde 8’e çıkarılmasını bekliyor.
21.02.2018Ekonomi
Son dakika: Emekliye yüzde 8 ek ödeme
Son dakika: Emekliye yüzde 8 ek ödeme12 milyona yakın emekliye her ay maaşın yüzde 4-5’i oranında ek ödeme verilirken, Türkiye Emekliler Derneği’nden ‘Temel gıda maddeleri için yüzde 8 KDV veriliyor. Bu nedenle, ek ödeme de yüzde 8’in altında olmamalı’ çağrısı geldi.
8.02.2018Ekonomi
Son dakika: Emekliye yeni zam
Son dakika: Emekliye yeni zam12 milyon emekliye her ay ödenen ek ödemede maaş sınırı değişti. Bu yıl maaşı bin 18 liranın altında olanlara yüzde 5, üstünde olanlara yüzde 4 ek ödeme veriliyor. Bu oranın yüzde 8-9’a çıkartılması da gündemde.
2.02.2018Ekonomi
Emekliye ek ödeme
Emekliye ek ödemeHem SSK ve Bağ-Kur hem de memur emeklileri her ay maaşlarının yüzde 4-5’i oranında ek ödeme alıyor. Ek ödeme net maaşa ekleniyor. Maaş arttıkça ek ödeme de yükseliyor.
13.10.2017Ekonomi
Emekliye ek ödeme
Emekliye ek ödemeKamuda 30 yıldan fazla hizmeti olan memur emeklileri ek ikramiyesini alıyor. 4 ay içinde başvuran, yıllık 3 bin 407 liraya varan ödemeden yararlanıyor.
21.09.2017Ekonomi
Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına yüksek zam! Ek ödemeler de hesaba yatacak! Tek tek hesaplandı! Yeni maaşlar...
Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına yüksek zam! Ek ödemeler de hesaba yatacak! Tek tek hesaplandı! Yeni maaşlar...Memur maaşlarında ve emekli aylıklarında yüksek artış. Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına büyük zam geliyor. Memur ve emekliye büyük müjde verildi. Öte yandan memur maaşlarına yansıyacak olan ek ödeme tablosu yayınlandı. Yeni memur maaşları ve emekli aylıkları tek tek hesaplandı. En düşük emekli aylığı ve memur maaşı belli oldu. Milyonlarca memur Temmuz zammı ile birlikte yeni maaşlarını hesaplarında görecek. Memur maaşları yanında aile yardımlarındaki miktarlarda artacak. Mevcut durumda memurlara çalışmayan eş için aylık 535,17 lira, 6 yaş altı çocuk için 117,72 lira, 6 yaş üstü çocuk için de 58,86 lira ödeniyor. Bu ödeme Temmuz'da memur maaş katsayısıyla birlikte yükselecek. İlk 4 aylık enflasyon yüzde 31.71 çıktı. Buna göre aile yardımındaki artış şimdiden yüzde 31.21'e ulaştı. Merkez Bankası'nın son Piyasa Katılımcıları Anketi'ndeki TÜFE tahminlerine göre de ilk 6 aylık enflasyon yüzde 38.52 çıkabilecek. Bu durumda artış, yüzde 7 zam ve yüzde 31.02 fark ile yüzde 38.02'ye ulaşacak. Bu tahmin gerçekleşirse aile yardımı eş için 738,64, 0-6 yaş çocuk için 162,48, 6 yaş üstü çocuk için ise 81.24 liraya yükselecek. İşte memur maaşı ve emekli aylıklarıyla ilgili son dakika tüm detaylar...
22.05.2022Memur
Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına zam geliyor! Meslek meslek hesaplandı! Oran ve tarih belli oldu! En düşüğü...
Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına zam geliyor! Meslek meslek hesaplandı! Oran ve tarih belli oldu! En düşüğü...Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına zam geliyor. Milyonlarca emekli ve memuru ilgilendiriyor. Emekli aylıkları ve memur maaşlarına gelecek zam oranı açıkladı. Polis, memur, öğretmen, vaiz, hemşirelerin zam maaşlarıyla ilgili de detaylar verildi. Merkez Bankası anketine göre 6 aylık enflasyonun (yüzde 34.62) dikkate alınması durumunda en düşük emekli aylığı 3 bin 365 liraya çıkacak. Seyyanen bir zam durumunda da bu tutarın 3 bin liranın altında olmaması bekleniyor. Yüzde 34.62'lik 6 aylık enflasyon gerçekleştiğinde en düşük maaş memurlarda 6 bin 429 liradan 8 bin 623 liraya yükselecek. İşte Polis, öğretmen, hemşire, doktor, memur, avukat yeni zamlı maaşları...
30.04.2022Emekli
Emekli aylığı ve memur maaşına büyük zam geliyor! Oran belli oldu! Polis, hemşire öğretmen, memur, tek tek hesaplandı! En düşüğü...
Emekli aylığı ve memur maaşına büyük zam geliyor! Oran belli oldu! Polis, hemşire öğretmen, memur, tek tek hesaplandı! En düşüğü...Emekli aylığına ve memur maaşına zam geliyor. Emekli aylığı ve memur maaşı için zam tarihi ve oranı belli oldu. Emekli ve memurun yeni maaşları tek tek hesaplandı. İki milyona yakın emeklinin gözü yılın başında yüzde 65 oranında zamla 2500 liraya çıkan en düşük emekli aylığındaki yeni zamma çevrildi. En düşük emekli aylığına zamda seyyanen ya da 6 aylık enflasyon oranında olmak üzere iki formül masada. Merkez Bankası anketine göre 6 aylık enflasyonun (yüzde 34.62) dikkate alınması durumunda en düşük emekli aylığı 3 bin 365 liraya çıkacak. Seyyanen bir zam durumunda da bu tutarın 3 bin liranın altında olmaması bekleniyor. Yüzde 34.62'lik 6 aylık enflasyon gerçekleştiğinde en düşük maaş memurlarda 6 bin 429 liradan 8 bin 623 liraya yükselecek. İşte Polis, öğretmen, hemşire, doktor, memur, avukat yeni zamlı maaşları...
28.04.2022Emekli

Benzer Haber Etiketleri

Emekliye Ek Ödeme ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki emekliye ek ödeme haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.