Geri Dön
EmekliEmeklilere güzel haber! Zam oranları ile ilgili flaş gelişme, yeni maaşlarda 750 TL fark...

Emeklilere güzel haber! Zam oranları ile ilgili flaş gelişme, yeni maaşlarda 750 TL fark...

Milyonlarca emeklinin gözü 2022'de yapılacak zam oranlarına çevrildi. SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı mensubu tüm emeklilerin maaşları değişecek. Zam oranları ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Emekli zammı için iki formül gündemde. Kuruşu kuruşuna hesaplandı. Kim ne kadar zam alacak? Oranlar belli oluyor. Maaşlarda 750 TL'ye varan fark oluşacak. İşte emekli maaş hesabı ile ilgili iki formülün detayları...

Emeklilere güzel haber! Zam oranları ile ilgili flaş gelişme, yeni maaşlarda 750 TL fark...

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı, enflasyon tahminlerine göre yüzde 9.17 ya da yüzde 10.01 olabilecek. Maaşlarda 750 liraya varan artış yaşanacak. İki formüle göre yeni maaşları hesapladı

Merkez Bankası’nın yüzde 18.4’lük 2021 enflasyonu tahminine göre ikinci 6 aylık TÜFE yani SSK ve Bağ-Kur’luların zam oranı yüzde 9.17’yi bulabilecek. En yüksek maaş 687 lira artışla 8 bin 179 liraya ulaşacak. Piyasa Katılımcıları Anketi’ndeki yüzde 19.31’lik enflasyon tahminine göre ise zam oranı yüzde 10.01 olabilecek. En yüksek maaş 750 lira artışla 8 bin 242 liraya ulaşacak.

Emeklilere güzel haber Zam oranları ile ilgili flaş gelişme, yeni maaşlarda 750 TL fark...

Yılın sonuna yaklaşılırken, emeklilerin gözü Ocak artışına çevrildi. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları Ocak’ta bu yılın ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında artırılacak. Zam oranı için ipuçları da geliyor.

Emeklilere güzel haber Zam oranları ile ilgili flaş gelişme, yeni maaşlarda 750 TL fark...

2 VERİ DAHA VAR

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, Temmuz-Ekim enflasyonu yüzde 6.72 olarak gerçekleşti. Kesin oran için geriye Kasım ve Aralık verileri kaldı. Şu ana kadar gerçekleşen enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin gelirinde 503 liraya varan artış yaşanacak. En yüksek aylık 7 bin 492 liradan 7 bin 995 liraya çıkacak. (Takvim)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler