Geri Dön
Çalışma HayatıAsgari ücrete zam gelecek mi, Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılacak mı?

Asgari ücrete zam gelecek mi, Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından ekonomik durum, Cumhurbaşkanı ve milletvekili maaşları, asgari ücret, bayram ikramiyelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Peki, Asgari ücrete zam gelecek mi, Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılacak mı?

Asgari ücrete zam gelecek mi, Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bir araya gelen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretle ilgili beklenen açıklamayı yaptı.

Asgari ücrete zam gelecek mi, Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılacak mı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedik. Bakanlığımız özellikle belli sayıya kadar personel çalıştıran işverenleri gözetecek yöntem geliştirecektir. Yapılan artışın isdihdamda olumsuz etkiye yol açmasına meydan verilmeyecektir. En kısa sürede bu konuda müjdeli haberi işçi ve emekçilerimizle paylaşmayı umut ediyoruz.

Kamu çalışanları ve emeklilerimize enflasyon farklarını zaten vereceğiz. 13,7 milyon emeklimizin bu çalışmanın tamamını kapsadığının altını çizmek istiyorum. Hiçbir çalışan ve emeklimizin hayat pahalılığın altında ezilmesine müsaade etmemekteyiz. Detaylarını bilahare açıklayacağımız bu artışların şimdiden çalışanlarımıza ve emeklilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Çalışma Bakanım süratle Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile bir araya gelip çalışmalarını bitirecekler, ardından NATO görüşmelerinden döner dönmez tüm işçi ve emeklilerimizle bunu paylaşma imkanını bulacağız.

Yılbaşında çalışanlarımızın, emeklilerimizin yeniden gözden geçireceğiz. Ne yapılması gerekiyorsa onu da vereceğiz. Temmuz ayı memur maaşlarının Kurban Bayramı öncesi 8 Temmuz'da zamlı halde ödeneceğini belirtmek istiyorum.