Geri Dön
Çalışma HayatıAsgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? Komisyonu kimlerden oluşur, Asgari Ücret Tespit Komisyonu üyeleri kim?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? Komisyonu kimlerden oluşur, Asgari Ücret Tespit Komisyonu üyeleri kim?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan ve 4 saat süren kabinede asgari ücret ile ilgili merak edilen soru yanıt buldu. Erdoğan Asgari Ücret Tespit Komisyonunun toplanacağını belirtmiş ve asgari ücrete ara zam müjdesi vermişti. Peki, Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? Komisyonu kimlerden oluşur, Asgari Ücret Tespit Komisyonu üyeleri kim?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? Komisyonu kimlerden oluşur, Asgari Ücret Tespit Komisyonu üyeleri kim?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücrete ara zam müjdesi vermiş ve Asgari Ücret Tespit Komisyonunu işaret etmişti. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek toplantının tarihi belli oldu. Peki, Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinin katılımıyla 29 Haziran Çarşamba toplanacak.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Asgari ücret komisyonu çarşamba günü toplanacak
Gelen son dakika bilgisine göre; asgari ücret komisyonu çarşamba saat 14.00'te toplanacak.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu kimlerden oluşur, üyeleri kim?

Asgari ücreti, yasa gereği işçi, işveren ve hükümetten beşer temsilci olmak üzere 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu belirliyor.