Geri Dön

Mavi tik alma | Twitter Blue Mavi tik nasıl satın alınır? Twitter mavi tik satın alma ve Türkiye mavi tik ücreti

Twitter mavi tik satın al ile ilgili aramalar arttı. Mavi tik başvuru süresine yönelik araştırmalar, Elon Musk'ın mavi tik aboneliği kararı sonrası yoğunlaştı. Mavi tik alma süreci ve ücreti merak ediliyor. Peki, Mavi tik nasıl alınır? Mavi tik alma süreci ve ücreti hakkında merak edilenler…

Mavi tik alma | Twitter Blue Mavi tik nasıl satın alınır? Twitter mavi tik satın alma ve Türkiye mavi tik ücreti

Elon Musk'ın satın almasının ardından Twitter'da getirilen mavi tik ücretinin Türkiye fiyatı da ortaya çıktı. Onaylanmış hesap için para ödeyebileceği ve başka kimliklere bürünebileceği ihtimali eleştirilere neden olsa da Mavi tik nasıl alınır? sorusuna yanıt aranıyor. İşte Twitter mavi tik satın alma ve Türkiye mavi tik ücreti

Mavi tik nedir?

Twitter Blue, hesaba mavi tik (mavi onay rozeti) ekleyen ve Tweet düzenleme, geri alma gibi premium özellikler sağlayan bir aboneliktir.

Twitter Blue’ya abone olduğunuz anda hesabınızın aktif olup olmadığına, tanınmış biri olup olmadığınıza bakılmaksızın mavi onay rozeti eklenir.

Mavi tik nasıl alınır?

Twitter Blue aboneliği, şu anda Amerika, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da yalnızca iOS uygulaması üzerinden alınabiliyor. Twitter, ilerleyen zamanlarda Android uygulaması, Twitter.com ve Twitter’ın ödeme ortağı Stripe üzerinden de satın alınacağını belirtti. 9 Aralık 2022 tarihinden sonra açılan yeni Twitter hesapları Twitter Blue üyeliği alamıyor. 

Twitter uygulamasını açın.

Ayarlar ve Destek altında ayarlar ve gizliliği seçin.

Hesabına dokunun.

Hesap bilgilerini seçin ve devam etmek için şifrenizi girin.

Onaylanmış altında onaylama isteğinde buluna dokunun.

İsteği başlat diyerek yönergeleri izleyin.

Twitter mavi tik herkese verildiğinden belli sayıda takipçiye ulaşmanız da gerekmiyor. 

Mavi tik ücreti ne kadar?

Twitter, kurumsal hesaplara ve politikacılara 'gri tik' verileceğini duyurdu. Ancak bir gün içerisinde Musk, gri tikin kaldırıldığını duyurdu. Bununla birlikte Türkiye ücreti de 109,99 TL olarak ortaya çıktı.