Geri Dön

Koç dolunayı ne zaman, saat kaçta? Koç dolunayının burçlara etkisi nasıl olacak?

Astrolojiye meraklı olanlar ekim ayında gerçekleşecek koç dolunayının ne zaman ve saat kaçta olacağını sorguluyor. Netleşmek, şifalanmak, bitirmek gibi etkileri ortaya çıkaracak olan koç dolunayı Chiron etkisi yaratacak. Peki, Koç dolunayı ne zaman, saat kaçta? Koç dolunayının burçlara etkileri nelerdir?

Koç dolunayı ne zaman, saat kaçta? Koç dolunayının burçlara etkisi nasıl olacak?

Koç dolunayı, öncü ve ateş elementi olan Koç burcunun etkisine giriyoruz. Koç burcunun 16 derecesinde, dolunay gerçekleşecek. Dolunayda bırakma, bitirme, netleşme etkileri yoğun bir şekilde hissedilecek.

Koç dolunayı ne zaman, saat kaçta?

Dolunay, 9 Ekim Pazar günü Türkiye saati ile 23:54'te Koç burcunun 16 derecesinde gerçekleşecek.

Koç dolunayının etkileri ne olacak?

Koç dolunayı, öncü ve ateş elementi olan Koç burcunun temalarını hissettirecek. Cesaretimizi toplayamadığımız konularda daha cesur davranabilir, risk alma konusunda daha atak olmaya zorlayabilir. Potansiyelimizi daha rahat ortaya koyacağımız günler geliyor.

Koç dolunayının burçlara etkisi

Koç dolunayının burçlara etkisini Milliyet için kaleme alan Astrolog Seçkin İlbuğa şu ifadeleri kullandı.

Koç

Bu dolunay sizin için ben-biz ekseninde gerçekleşir. Daha özgür ve bireysel kararlarınız doğrultusunda bir yaşam sürmeye ihtiyacınız var. Biz olmak adına verdiğiniz tavizlerin sizde açtığı yaraları iyileştirmek kolay olmayabilir. Kayıplarınız, kırgınlıklarınız yüzünden öfkelenip bencilce tutumlar geliştirebilirsiniz. Siz gerilirseniz karşı tarafta gerilecektir. Sağlığınızla, beslenmenizle, dış görünüşünüzle ilgilenin. Evde iş ortamınızda dekor değiştirmek, yeni eşyalar almak vb. enerjinizi dağıtmanıza yardımcı olabilir.

Dolunay sizi özellikle ikili ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar konusunda bir karar aşamasına getirecektir.

Boğa

Uzun zamandır öfkenizi, kızgınlıklarınızı içinizde yaşamaya çalışıyorsunuz. Bir yandan ruhsal olarak bunaldınız öte yandan madde hayatta zorlanmaktasınız. Günlük hayatın sorumlulukları, sağlık konuları da sizi yoruyor olabilir. Tutsaklık ve sıkışmışlık hissi yaşamanıza neden olan tüm sorunlar yavaş yavaş düzelecektir. Sezgiler, rüyalar yoluyla alınan mesajlara kulak verin. Biraz yalnız kalmaya gerçekten ihtiyacınız var.

Dolunay, günlük yaşamınızı tamamen etkileyecek iş ve çalışma hayatıyla ilgili kararlar almanıza neden olabilir. 

İkizler

Akılla kalp arasında kalmış gibisiniz. Geleceğinizi düşünerek karar vermenizi öneririm. Hedeflerinize ilerlerken kimlerin elinden tutacağınıza özen gösterin. Sosyal ortamlarda daha aktif olmaya başlıyor ve başarılarınızdan söz ettiriyorsunuz. Özgürlüğünüzü kısıtlayan dost ve arkadaşlardan uzaklaşıyorsunuz. Aşk ilişkinizi gözden geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Bu süreçte arkadaşlarınızın objektif görüşüne kulak vermenizi önerebilirim.

Aşk hayatınızla ilgili önemli gelişmeler yaşanabilir.  

Yengeç

Dış dünyadaki sorumluluklarınızla aile içindeki sorumluluklarınız arasında kalacağınız bir dolunay. Kariyer hayatında parlamak istedikçe aşağıya çekildiğinizi düşünüyordunuz. Kariyer hayatında başarılı olmak için yola devam edeceğiniz kişilerde aradığınız nitelikler değişmeli. Size duygusal güvenlik sağlayan (seven) insanlarla değil işini iyi yapan insanlarla ilerleyin. Sevgi ve şefkat ihtiyacınızı ailede, yuvada karşılamanız gerekir.  

Aile, yuva, ev hayatıyla ilgili yeni karalar almanız gerekebilir.

Aslan

Dolunay sizin açınızdan sorular cevaplar şeklinde ilerleyebilir. Bir yandan kendinizi öte yandan hayatı sorgulayacak, hayattaki yerinizi bulmaya çalışacaksınız. Çevrenize liderlik etmeye, onlar için en iyisini yapmaya daima gönüllü oldunuz. Şimdi kendiniz için harekete geçme, ruhunuzu tatmin etme zamanı geldi. Kısa süre önce temel değerlerinizi sarsan olaylar yaşamış olabilirsiniz. Yeni bir eğitim, seyahat söz konusu olabilir.

Çevre değişikliği yapmak isteyebilir, küçük ticari adımlar atabilirsiniz. 

Başak

Kendinize bile itiraf etmekten kaçındığınız ne çok şey var. Dolunay bunları su üstüne çıkarabilir. Ticari ortaklıklar, manevi paylaşımlar konusunda bazı kararlar alınması gerekebilir. Yani ortaklarınızla iş ve para konusundaki adımlarını, arkadaşlarınızla dostluğunuzun sınırlarını konuşacaksınız. Düşüncelerinizi dürüstçe ifade etmek hafiflemenizi sağladığı gibi güzel sonuçlar verecektir. Maddi-manevi değerlerinizi korumak istemenizden daha doğal bir şey olamaz.

Parasal konularda sorumluluk almanız gereken durumlar, yeni yatırım imkanları gündeme gelebilir. 

Terazi

Dolunay ilişkilerde, evlilikte, ortaklıkta hak ettiğim değeri görüyor muyum sorgulamasına neden olabilir. Alacağınızı cevabın sizi mutlu edeceğiniz düşünüyorum. Kişiliğinizi korumak sizin sorumluluğunuzdur. Haklarınızın teslimini  karşınızdaki kişinin iradesine bırakmadığınız sürece hak ettikleriniz size ulaşır. Hukuka intikal eden konularda güzel haberler almanız beklenebilir.

Genel sağlığınızla daha fazla ilgilenme, beslenme ve spor alışkanlıkları geliştirme konusunda kararlı davranabilirsiniz.

Akrep

İş ve çalışma hayatınızla ilgili pek çok gelişme var, günlük yoğunluğunuz artıyor. Pek çok anlamda son adımı atmaya, son sözü söylemeye hazırsınız. Yeni bir iş ortamına girebilir yeni anlaşmalar imzalayabilirsiniz. Yaşamınızı daha düzenli hale getirmeye yönelik kararlar almalısınız. İç dünyanızı yoran, baskı yaratan unsurlar ortadan kalktıkça iş ve parasal büyüme gerçekleşecektir. Sağlığınıza, beslenmenize daha fazla özen göstermelisiniz.

Dolunay en büyük korku ve bağımlılıklarınızdan kurtulma yollarını önünüze serecektir.

Yay

Hayallerinizi, ideallerinizi hayata geçirebileceğiniz önemli bir dönemdesiniz. Uzun süredir sonuç alamadığınız konular artık yüzünüzü güldürebilir. Geleceğe dair planlar yapın, bu planları hayata geçirmek için destek göreceksiniz. Aşk hayatınızda bir hareketlenme, yeni bir ilişki söz konusu olabilir. Sosyal ortamlara, arkadaşlara daha fazla zaman ayırmak size iyi gelebilir.

Geleceğinizi ciddi anlamda etkileyecek tercihlerde bulunmanız, kararlar vermeniz gerekecektir.

Oğlak

Dolunay aile ve aileye karşı sorumluluklar konusunda bir yüzleşme yaşamanıza neden olabilir. Evinizi yuvaya dönüştürmek için neler yapabilirsiniz? Ev alma, aile kurma konularında çeşitli sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Yeni sorumluluklar almadan önce aile ve kariyer hayatıyla ilgili beklentilerinizi netleştirmeniz gerekir. Aileyle ilgili geçmiş hesapların ortaya serilebileceği, yaralarınızın iyileşebileceği bir dönemdesiniz.

Dolunayda önemli bir iş teklifi yada terfi alabilir, kariyer hayatınızda köklü bir değişiklik yapabilirsiniz.

Kova

Dolunayla birlikte yeni eğitimler, kısa yolculuklar gündeme gelebilir. Eğitim, seyahat fırsatları çıktıysa değerlendirin. Kendinizi, beklentilerinizi doğru ifade ettiğinizden emin olun. Ticari kazanç elde edebileceğiniz, iş birliği teklifleri alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Yurtdışı ile ilgili yarım kalan, sizi yaralayan konularda iyileşeceksiniz. Sizin için dolunayın ana konusu iletişim olabilir. Yanlış anlaşılmadığınızdan, anlamadığınızdan emin olmak için aşırı efor harcamak zorunda kalabilirsiniz.

Yabancı ülkeler, diller, eğitimlerle ilgili radikal kararlar almanız gerekebilir.

Balık

Hayallerinizi gerçekleştirebilecek maddi güce ulaşabilirsiniz. Gelirlerinizin artmasına vesile olacak yeni yatırımlar, ortaklıklar, terfiler söz konusu olabilir. Uzun süre sonra ilk kez hayattan bu kadar çok keyif alıyorsunuz. Sahip olduklarınız ile paylaşmak zorunda olduğunuz gelir-giderler arasında nihayet denge kuruluyor. Geçmişte haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüz pek çok konu çözüme ulaşıyor. Sizde maddi-manevi hakkını teslim etmeniz gereken kim varsa gözden geçirin.

Kredi, nafaka, miras, borç-alacak konularında yeni kararlar ve uygulamalar gündeme gelebilir.

Doğum haritası analizi yaptırmak, bireysel-kurumsal danışmanlık almak, eğitim duyurularından ve daha fazla paylaşımdan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımı takip edebilirsiniz:

Gökyüzünü dinleyin.