Şampiy10
Magazin
Gündem

DÜNYA HABERLERİ

Çin ordusu harekete geçti! Tayvan'ı dört bir yandan kuşattılar, dünyaya son dakika açıkladılar

Çin resmen düğmeye bastı. Ajanslar dünyaya son dakika duyurdu. Çin'in tüm uyarılarına rağmen Tayvan'a giden ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi adadan ayrıldıktan sonra gerilim daha da arttı. Pelosi'nin adaya ayak basması ile Tayvan'ı resmen çembere alan Çin verdiği sözü tuttu. Büyük abluka başladı. Tayvan Savunma Bakanlığı resmen açıkladı. Savaş uçakları havalandı, füzeler ateşlendi. İşte son dakika haberinin detayları...

Soçi zirvesinden Suriye mesajı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin görüşmesinin ardından ortak bildiri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rus mevkidaşı Vladimir Putin’in daveti üzerine Soçi'ye gitti. Kritik görüşme yaklaşık 4 saat sürdü. Zirve sonrası yapılan ortak açıklamada, Suriye'de tüm terör örgütlerine karşı ortak mücadele teyit edildi. Tarım, enerji ve inşaatta iş birliğini artırmada anlaşıldı. Ayrıca, iki liderin doğal gaz ödemelerinin kısmen ruble ile yapılmasında anlaştığı öğrenildi.

İnsanlık tarihinin en büyük dramı: Büyük Çin Kıtlığı! 55 milyon kişi hayatını kaybetti ülkede yamyamlık başladı...

Büyük kıtlık ülkede milyonlarca insanın açıklıktan hayatını kaybetmesine neden oldu, ülkede dehşete düşüren manzaralar ortaya çıktı. 1951 – 1965 yılları arasında yaşanan “Büyük Çin Kıtlığı” insanlık tarihinin gördüğü en korkunç dramlardan biriydi. Komünist Parti yönetimdeki Çin’de 3 yıl boyunca devam eden kıtlık, 55 milyon insanın yaşamını kaybetmesine neden oldu! Oysa insanlık tarihindeki en yıkıcı olaylardan biri olan I. Dünya Savaşı’nda bile yaşamını kaybeden insanların sayısı toplamda 40 milyon civarındaydı!

© Copyright 2022

Gazete Vatan Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.