Yengeç Dolunayı gerçekleşiyor, 18 Ocak’a dikkat!

Yeni yılın ilk Yeni Ay’ı Yay’da gerçekleşti ve ne demiştik; karar zamanıydı. Fakat bu karar zamanına eşlik eden Venüs’de Es pozisyonundan yeni çıkmıştı. Ve daha hızlı, daha yoğun bir frekans yayarak dünyaya yaklaşıyordu. Ve yine demiştik ki; Sevgi isteyeceksiniz. Sevmek ve sevilmek isteyeceksiniz. Bu yoğun istek size farkında olarak veya olamayarak, kararlar aldıracak. Peki karar konusu ne olacak? İşte şimdi tam da o noktaya geliyoruz. 18 Ocak 2022’de gerçekleşecek Yengeç Dolunayı’na…

Yengeç Dolunayı gerçekleşiyor, 18 Ocak’a dikkat

Orijinal adı Cancer olan ve aslında bizim yengeç olarak bildiğimiz takım yıldız adının gerçekte Kerevit olduğunu söyleyerek başlayalım… Cancer da bildiğimiz kanser. Ne alakası var değil mi isimlerin? Efenin, kanser hücresi ilk kez görüntülendiğinde şekli kerevite benzediği için bu hücrelere cancer adı verilmiş. Peki takım yıldıza neden bu isim verilmiş? Buna da, kerevit üreme zamanı olarak tahmin yürütebiliriz. Eski zamanlarda, gökyüzünün ne zaman ne yapılacağını söyleyen bir saat/takvim gibi kullanıldığını anlamak zor değil. Ne zamanı? Kerevit zamanı… Ne zamanı Akrebin kış uykusundan uyanma zamanı gibi… (Bundan sonrasında artık kerevit yerine alıştığımız yengeç ifadesi devam edeceğiz.

Astrolojide de yengeç takım yıldızı aileyi, evi, yuvayı, kökleri, vatanı, devleti, beslenmeyi, savunmayı, en karanlık yerleri, atalarımızı ve bunların anlamlarının altında yatan her şeyi temsil eder. 18 Ocak’ta Yengeç Takım Yıldızı’nın önünde dolunay gerçekleşiyor.

Dolunayda da ayın güneşten aldığı ışığın tamamını yansıtabilmesi mümkün olur. Gökyüzünde neredeyse diğer ışıklar gücünün yitiriyor.

O halde karanlıkta kalan ne varsa aydınlanıyor.. Özellikle aile ve evimizle ilgili. Yay Yeni Ayı’nda aldığımız kararlar, giriştiğimiz mücadeleler adeta ailemizin ve evimizin üstünde tamamlanıyor. Artık görmeye başlıyoruz. Zor olan yanı, eğer aldığımız kararlar yenilenme ve yeni yaşama ait değilse, zor süreçlere hazır olmak gerekiyor. Çünkü 29 Ocak’taki ikinci Venüs Es ailemizdeki bağların sadece sevgi üzerine kurulmadığını görmemizi sağlayacak. Bu aile üyeleri, anne-babanız olabileceği gibi, eşiniz, kardeşleriniz hatta çocuklarınız bile olabilir. Özellikle evliliklerde çok fazla ayrılık kararı veya intikam döngüleri aktifleşebilir.

Beslenme konularımızı da içerdiği için, bu dönem çok fazla sevme-sevilme ihtiyacı duyabilirsiniz. Fakat unutmayın ki, eğer sevdiğiniz gerçekte karşınızdaki insan değil de; hayal ettiğiniz ruhu sıkıştırmaya çalıştığınız bir bedense, evliliğiniz/ilişkiniz sadece projesel bir süreçse, maddi ya da manevi alışveriş üzerine kuruluysa önümüzdeki süreçte bitişlere hazır olmak gerekiyor.

Eğer Aralık ayının ikinci yarısında sonlanan ilişkileriniz varsa, 29 Ocak sonrası Şubat sonuna kadar pişman olabileceğiniz bir döngüye girebilirsiniz.

Genellikle ipleri bırakmak istemeyiz. Fakat ne zaman daha sıkı kavrasak daha çok canımız yanar. Her zaman söylerim; “Gerçekse, olsun.” Şimdi sevgideki gerçekliklerle karşılaşma zamanı.

Küçük bir hatırlatma; Her şeyi yoluna koyduğunuzu düşünürken, Venüs’ün Lucifer pozisyonda bu etkileri yaydığını unutmayınız. Bu süreçteki her adımınızın acısını 29 Ocak döngüsünde tepki olarak sunmaya hazırlanıyor. İncinen ve canı yanan sizseniz, arkanıza yaslanıp sadece seyredin.

Emek verdiniz, inandınız, yıllarınızı verdiniz, sevdiniz… Ama değer görmediniz ya da oyalanmadınız ya da elde var görüldünüz… O zaman Lucifer Venüs’ün karşı tarafa sürprizleri var..

Yani… “Dönülmez akşamın ufkundayız, vakit çok geç…” Hepinize gerçek bir sevgi diliyorum…

DİĞER YENİ YAZILAR