Gazete Vatan Logo

Oyun yüzünden ölüyordu!

İstanbul’da bilgisayar oyununda gördüğü salıncağı kemerle balkonda kurmak isteyen çocuk ölümden döndü. Komşuların, ölmek üzereyken fark ettiği çocuk hastaneye kaldırıldı.

Oyun yüzünden ölüyordu!

İnternet oyunu İstanbul'da 7 yaşındaki bir çocuğun ölümüne neden oluyordu. Olay İstanbul Maltepe'de geçen cumartesi saat 17.00 sıralarında yaşandı. Eray Ç. birçok çocuk gibi dünyanın en çok oynanan oyunlarından Minecraft oynuyordu. O sırada anne ve babası evde değildi. Kendisiyle ilgilenen babaannesi de eve gelen misafirleri uğurlamak için kapı önündeydi.

Sabah gazetesindeki iddiaya göre o sırada evin balkonunda oynayan Eray Ç., Minecraft'ta gördüğü salıncağı kemerle deneyerek oynamak istedi. Kemeri balkon astı ve oynamaya başladı. Tam o sırada dengesini kaybeden Eray'ın boynuna, balkona astığı kemer dolandı ve küçük çocuk kemere asılı kaldı. Camdan bakan komşuları hemen babaannesine seslendi. Eray, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Minik Eray, Acil Servis'te doktorların cansiperane müdahaleleri sonucu yeniden yaşama tutundu. Eray Ç.'nin babası Gazi Ç. "Elindeki kemeri oyuncak olarak kullanıp oynamak istemiş. Balkonun zemini de mermerdi. Dengesini de kaybedince böyle bir şey olmuş" diye konuştu.

Haberin Devamı

Minecraft, son derece basit grafiklerden oluşuyor ve oynayan kişi kendine bloklarla bir dünya yaratıyor. Oyun, 13 yaş üzeri olarak tasarlanmış ancak küçük yaşta çocuklar âdeta bağımlısı.