Geri Dön

‘MadameTussauds İstanbul’ sonbaharda Beyoğlu’nda

Ünlü balmumu heykel müzesi MadameTussauds, dünyadaki 21. müzesini İstanbul’da açıyor. Müzede, Atatürk ile Osmanlı ve Cumhuriyet döneminin önemli isimleriyle Ronaldo, Brad Pitt ve Angelina Jolie gibi 60 ünlünün balmumu heykelleri sergilenecek.

‘MadameTussauds İstanbul’ sonbaharda Beyoğlu’nda

Dünyanın en ünlü balmumu heykel müzesi MadameTussauds’un dünya üzerindeki 21. müzesi İstanbul’a açılıyor. MadameTussauds İstanbul Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Grand Pera’da açılacak. Heykel ve yerleşim çalışmaları devam eden müzenin bu sonbaharda ziyaretçilere açılması planlanıyor.

Tarihe gezinti

MadameTussauds İstanbul’da, tarihi ve kültürel kahramanlar ve geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının yaklaşık 60 ünlü ismi yer alacak. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezintinin yapılabileceği müzede, Türkiye’den birçok ismin yanı sıra çok sayıda uluslararası müzik, spor ve film yıldızı da görülebilecek. Müzede Türkiye’den Atatürk’ün dışında Osmanlı ve Cumhuriyet döneminin önemli isimlerinin heykelleri yer alacak. Bu isimlerin dışında Real Madrid’li yıldız Cristiano Ronaldo, Barcelona’danLionelMessi, Nobelli fizikçi Albert Einstein, oyuncu BradPitt ve AngelinaJolie, şarkıcı Lady Gaga, Rihanna, Apple’ın vefat eden eski CEO’su SteveJobs ve dünya rekortmeni Jamaikalı atlet UsainBolt’un da heykelleri bulunacak.

Tarkan, Beren Saat...

Müzede yerli sanatçılar Demet Akbağ, Hülya Avşar, Tarkan, Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat ve Mazhar Fuat Özkan’ın da heykelinin bulunacağı iddia ediliyor. İddiaya göre Londra’dan gelen ekibin ünlü isimlerle görüşmeye başladığı ve bazı isimlerin ölçülerinin alınarak heykellerinin yapıldığı belirtiliyor. MadameTussauds İstanbul Grup Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner, “MadameTussauds İstanbul, gerek tarihten gerekse çağımızdan sadece Türkleri değil, bu büyülü şehri ziyarete gelen turistleri de çekeceğini umduğumuz kilometre taşı niteliğindeki anların bir kesitini sunacak” dedi.

Beyoğlu’ndaki Grand Pera’da açılacak olan dünyaca ünlü balmumu heykel müzesinde Lady Gaga, Angelina Jolie, Ronaldo gibi yabancı ünlülerin yanı sıra Türk ünlülerin de balmumu heykeli yer alacak.

‘MadameTussauds İstanbul’ sonbaharda Beyoğlu’nda