Geri Dön
Yaşamİzmir'de korkutan deprem!

İzmir'de korkutan deprem!

AFAD'dan son dakika deprem açıklaması geldi. İzmir Urla açıklarında saat 07.00'de 5,1 büyüklüğünde deprem oldu. Depremin derinliği 3.97 kilometre olarak ölçüldü. Sarsıntı İzmir ve Manisa’dan da hissedildi.

İzmir'de korkutan deprem!

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ege Denizi'nde İzmir'in Urla ilçesi açıklarında saat 07.00'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.  Sarsıntı İzmir ve Manisa’dan da hissedildi.

AFAD'ın açıkladığı verilere göre; Ege Denizi'nde İzmir'in Urla ilçesine 56,18 kilometre mesafede 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 07.00'de meydana gelen deprem 37,7275 kuzey enlemi, 26,1403 doğu boylamında ve 3,97 kilometre derinlikte meydana geldi. Depremin Çeşme ve Urla ilçelerindeki 5 yerleşim yerine yakın olduğu belirlendi.

AFAD'dan yapılan açıklamada, "Urla ilçesi açıklarında meydana gelen #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir" denildi. 

 

İzmirde korkutan deprem

 4.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE ARTÇI DEPREM

AFAD, Ege Denizi'nde İzmir'in Urla ilçesi açıklarında saat 07.09'da 4,3 büyüklüğünde bir artçı deprem meydana geldiğini duyurdu.